Foto: Duchové z pražských pověstí nechtějí slavit Halloween

Foto: Duchové z pražských pověstí nechtějí slavit Halloween
S takovými hesly se zde u Prašné brány shromažďovala pražská strašidla, aby uctila památku svých kolegů po svém a založila tak vlastní tradici.
Rohatí čerti vedou dav kolem Ungeltu a cestou mezi sebe přibírají zakleté nebožtíky:
Kněžna Drahomíra - zatvrzelá pohanka, která podle pověstí zosnovala spiknutí na sv. Václava a navedla Boleslava k vraždě, straší v Praze už tisíc let. Za její čin ji tady pozřela zem.
"Mnoho duší, málo těl, to je průvod strašidel," dávají o sobě vědět.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
2. 11. 2010 11:00

Praha - Průvod pražských strašidel, který prošel v pondělí Starým Městem a Malou Stranou, chtěl připomenout, že nepotřebujeme dlabání dýní, abychom v předvečer Památky zesnulých vzpomenuli i na ty nebožtíky, kterých v pražských uličkách podle legend dodnes chodí dost.

Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích, uvádí The Wall Street Journal

Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.

Kabinet připravuje nové pokyny ohledně rizik spojených s usnadňováním takových plateb požadovaných jako výkupné při digitálních útocích. V plánu jsou pokuty a další postihy.

před 1 hodinou

Nová albánská vláda, kterou tvoří z většiny ženy, získala důvěru parlamentu

Důvěru parlamentu v pátek dostala nová albánská vláda premiéra Ediho Ramy, jehož Socialistická strana (PS) letos na jaře ve volbách získala absolutní většinu, a může tak vládnout bez koaličního partnera. V kabinetu ženy obsadily 12 ze 17 křesel, čímž se Albánie dostala na přední místa světového žebříčku v zastoupení žen ve vládních pozicích, napsala agentura AP.

V parlamentu pro vládu hlasovalo 77 poslanců, 53 ji nepodpořilo. Rama v dubnových volbách obhájil už třetí, pro postkomunistickou Albánii rekordní, mandát předsedy vlády za sebou. Jeho strana získala v zákonodárném sboru 74 ze 140 křesel. Hlavní opoziční protivník, Demokratická strana (DS), má v Lidovém shromáždění 59 poslanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy