Foto: "Příště přijde milion!" Václavským náměstím zněl hlasitý protest proti Ondráčkovi i Babišovi

Projděte si protest s námi a podívejte se jak a proti komu lidé protestovali.
Zdeněk Ondráček zasahoval v roce 1989 jako příslušník pohotovostního pluku proti demonstrantům. I po revoluci zůstal věrný rudé.
Obušek prý použil proti ženě, protistátnímu živlu, jen dvakrát. Tentokrát měly tyto živly štěstí.
Muže (by) ale mlátil hlava nehlava, doslova.
Ondráček minulý týden prohlásil, že ničeho nelituje a nemá se za co omlouvat. Lítost nad svým angažmá u StB koneckonců zatím neprojevil ani Babiš.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 3. 2018 0:04
Václavské náměstí zažilo v pondělí večer velkou demonstraci proti komunistům. Zejména tedy proti zvolení současného komunisty Zdeňka Ondráčka do čela výboru hlídajícího bezpečnostní složky GIBS. Nešetřili ale ani stíhaného premiéra v demisi Andreje Babiše. Právě část jeho poslanců řekla Ondráčkovi v tajné volbě ano, jinak by nemohl být zvolený. Tisíce lidí se sešly na protestech i v dalších městech po celé zemi.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Policie vede kázeňská řízení s policisty, kteří zasáhli na akci ANO v Krumlově

Ředitelství jihočeské policie vede kárná řízení s policisty, kteří zasahovali na předvolební akci hnutí ANO v Českém Krumlově. Informaci, kterou v úterý přinesl server Seznam Zprávy, potvrdil mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. Policejní prezident Martin Vondrášek v pátek oznámil, že od jihočeského policejního ředitele Luďka Procházky očekává opatření do dvou týdnů. V Krumlově zasáhli neuniformovaní policisté proti ženě, odvezli ji pak na služebnu.

"V souladu s pokynem policejního prezidenta zahájil jihočeský policejní ředitel kázeňská řízení a bude o nich informovat, nejdřív pana policejního prezidenta," řekl Matzner. Kolika policistů se řízení týká, neuvedl.

Kritiku části médií vyvolal zejména zákrok v Borovanech. Neuniformovaní policisté při něm zaklekli na školáka, který odnesl Babišovi reproduktor. Emoce vyvolal zásah rovněž neuniformovaných policistů proti ženě v Českém Krumlově, kterou odvezli v neoznačeném autě na služebnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy