Forejt nastupuje do Klausova institutu. Spolupráci zprovozníme příští týden, potvrdil Weigl

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
Aktualizováno 3. 2. 2017 10:41
Exšéf hradního protokolu Jindřich Forejt má příští týden nastoupit do Institutu Václava Klause. Aktuálně.cz to potvrdil Jiří Weigl, výkonný ředitel institutu. Forejt odešel z Hradu na vlastní žádost koncem minulého roku v době, kdy se médii šířilo video, kde je zachycen v kompromitujících situacích a při šňupání bílého prášku.
Jindřich Forejt a Václav Klaus.
Jindřich Forejt a Václav Klaus. | Foto: Ondřej Besperát

Praha – Bývalý protokolář Pražského hradu Jindřich Forejt nastupuje k exprezidentovi Václavu Klausovi. Aktuálně.cz to potvrdil Jiří Weigl, který Klausův institut vede.

"Tu spolupráci zprovozníme od příštího týdne," řekl Aktuálně.cz Weigl. Forejt bude mít v institutu na starost pořádání akcí.

Forejtův nástup příští týden potvrdil i Klausův mluvčí Petr Macinka. "Bude se zabývat zpracováváním materiálů a témat souvisejících s desetiletým působením Václava Klause na Pražském hradě ve funkci prezidenta," vysvětlil. "Jsme velmi rádi, že budeme moci využívat jeho rozsáhlých organizačních schopností a zkušeností pro pořádání odborných a tematických akcí nejen u nás, ale i v zahraničí," dodal.

Jeden z nejbližších spolupracovníků prezidenta Miloše Zemana odešel na vlastní žádost z Hradu na konci loňského roku, kdy se do některých médií dostalo video, na němž byl protokolář Forejt zachycen v kompromitujících situacích a při šňupání bílého prášku. Od té doby se Jindřich Forejt stáhl do ústraní.

Klaus se tehdy za Forejta důrazně postavil a naznačil dokonce, že by končícího hradního protokoláře mohl zaměstnat.

"​Vynucený odchod Jindřicha Forejta z jeho funkce a jeho profesní i lidskou diskreditaci rezolutně odsuzuji," napsal Klaus počátkem prosince s tím, že "po celou dobu mého působení v prezidentském úřadu byl jedním z mých nejbližších spolupracovníků".

Zeman není schopen rozpoznat profesionalitu lidí, chybí mu sociální inteligence, aby poznal, na koho se má spoléhat, říká novinář Jaroslav Kmenta. | Video: Filip Horký
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy