Fond dopravy nakoupí státním zaměstnancům stovky aut. Utratit chce přes 300 milionů

ČTK ČTK
31. 7. 2016 9:38
Státní fond dopravní infrastruktury obnoví vozový park zhruba desítky podřízených organizací ministerstva dopravy. Nakoupit hodlá 734 aut.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Radek Pecák

Praha - Státní fond dopravní infrastruktury obnoví vozový park zhruba desítky podřízených organizací ministerstva dopravy. Ve výběrovém řízení poptává dodavatele osobních aut, ale i limuzín a terénních vozidel. Maximální cena 734 vozidel včetně tříleté údržby je stanovena na 318 milionů korun bez DPH s opcí na dalších zhruba 100 milionů.

"Jde o veřejnou zakázku, jejíž plnění je plánováno na základě rámcové smlouvy na tři roky. Veřejná zakázka je rozdělena na šest částí, aby byla umožněna účast většímu počtu dodavatelů," uvedl mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar.

Zahájení zadávacího řízení je letos v září, zakázka je tříletá a skončí v prosinci 2019. Vozy připadnou kromě ministerstva dopravy také Ředitelství silnic a dálnic, Správě železniční dopravní cesty, Drážnímu úřadu, Řízení letového provozu či Úřadu pro civilní letectví. Organizací, kterých se obnova vozového parku týká, je 12.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boje o Náhorní Karabach pokračují pátým dnem

Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami u Náhorního Karabachu pokračují pátým dnem. Baku podle ruských agentur tvrdí, že arménské jednotky utrpěly silné ztráty, Jerevan hovoří o "stabilně napjaté" situaci na frontě a pokračující střelbě během uplynulé noci.

"V noci v oblasti konfliktu zůstalo relativně stabilní napětí. V různých částech (fronty) pokračovaly přestřelky z ručních zbraní a děl," uvedla mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stepanjanová podle agentury TASS. Nepřítel ve snaze zlepšit své postavení se snažil o přeskupení a přesuny sil, které obránci odhalovali a zneškodňovali, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy