reklama
 
 

Falešné letáky slibovaly přijetí 2000 migrantů, starosta Kutné Hory autory zažaluje

2. 10. 2018 17:27
Falešné letáky měly poškodit starostu města Martina Starého a jeho hnutí Město pro lidi. Stojí na nich, že chce přijmout utečence a ubytovat je v budově bývalých kasáren.

Kutná Hora - Uskupení Město pro lidi bývalého kutnohorského starosty Martina Starého podalo trestní oznámení kvůli falešným předvolebním letákům. Je na nich fotografie Starého a text slibující přijetí až 2000 utečenců. Letáky se objevily v částech města Karlov a Žižkov, informoval dnes Starý.

"V pondělí jsme na státním zastupitelství podali trestní oznámení a kriminální policii předali všechny dostupné poznatky. Snažíme se zajistit další stopy a děláme vše pro to, aby policie pachatele v krátké době odhalila," uvedl Starý.

Na letáku je uvedeno, že prostor pro ubytování migrantů by mohl vzniknout v budově bývalých kasáren. Prostředky na úspěšnou integraci mají být získány prodejem vstupenek do chrámu svaté Barbory, který by měl být podle autora odebrán církvi.

"Postavili ho měšťané k vyjádření úcty horníkům. Proto by měl patřit městu. Pokud budu zvolen starostou, neodkladně podám žalobu ke zpětnému získání naší katedrály. Z finančního výtěžku za vstupné budeme financovat začlenění cizinců," stojí na letáku.

FALEŠNÉ LETÁKY PLNÍ KUTNOHORSKÉ SCHRÁNKY. Milí Kutnohořané, v posledních dnech se v kutnohorských schránkách objevily falešné letáky, tvářící se, že jsou z dílny našeho uskupení Město PRO lidi. Tímto bychom se od jejich poplašného obsahu rádi distancovali. Protože se jedná o zjevné porušení volebního zákona, věc má v rukou Policie ČR. Zjistit, zda je to iniciativa jednotlivce nebo vystrašené politické konkurence, je už nyní jejím úkolem. My tímto děkujeme těm, kteří nezapochybovali a na tuto skutečnost nás upozornili. My věříme ve zdravý rozum a hrajeme fér. Město PRO lidi

Zveřejnil(a) Město PRO lidi Kutná Hora dne 01. October 2018

autor: ČTK | 2. 10. 2018 17:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama