Obrazem: Stromem roku je polský dub Fabrykant, porazil dračí dub i ukrajinskou jabloň

Obrazem: Stromem roku je polský dub Fabrykant, porazil dračí dub i ukrajinskou jabloň
2. místo: dračí dub z Lozorna u Bratislavy. Dub z Lozorna podpořilo přes 18 tisíc hlasujících, kteří přispěli k největšímu úspěchu slovenského zástupce v historii ankety.
3. místo: ukrajinská jabloň ze stromové kolonie, která přežila dvě světové války a nyní je svědkem ruské invaze, oslovila přes 14 tisíc lidí. Ukrajina letos v soutěži nahradila Rusko.
6. místo: dub ze San Roque (Španělsko).
4. místo: obří fíkus z Itálie. "Anketa nejen poukazuje na významnou roli stromů v ekosystému naší planety. Je to projekt, který propojuje komunity lidí napříč celou Evropou," prohlásil český europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09), který je jedním z patronů projektu.
Foto: Ágnes Komondi
Domácí ČTK Domácí, ČTK
24. 3. 2023 14:29
Majestátní dub Fabrykant z polského města Lodž zvítězil s velkým náskokem v anketě o Evropský strom roku, jejíž výsledky vyhlásila česká Nadace Partnerství v bruselském sídle Evropského parlamentu. Také další dvě příčky obsadily na základě internetového hlasování stromy z východní části Evropy – slovenský dračí dub z Lozorna u Bratislavy a jabloň ze severoukrajinského města Krolevec.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy