Video: Dvojice okrádá seniory v obchodech po celé Moravě, pátrá po ní policie

ČTK ČTK
2. 4. 2020 14:48
Muž a žena společně v supermarketech okrádají seniory, po dvojici pátrá policie. Během uplynulých dvou měsíců takto podle policie okradli seniory po celé Moravě, minimálně devět krádeží zachytila kamera.
Okrádali seniory při nákupech | Video: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Zlodějská dvojice se podle policie na starší lidi specializuje. "Při krádežích si počínají naprosto profesionálně, zjevem nepůsobí nijak nápadně," uvedl mluvčí David Chaloupka.

Scénář je vždy podobný. Muž odláká pozornost staršího člověka a žena při tom seniorovi prohledává tašku či kabelku. Po tom, co najde peněženku, nenápadně odchází.

Minimálně o devíti krádežích policisté vědí díky kamerovým záznamům. Seniory při nich zloději připravili o téměř 30 000 korun. Mimo krádeží v Brně policie eviduje další krádeže v Kroměříži, Vyškově, Blansku, Svitavách a Veselí na Moravě. "Je velmi pravděpodobné, že se však dopustili i dalších krádeží, které už na kamerách zachycené nejsou, takže škoda může být mnohem vyšší," uvedl mluvčí.

Policie zveřejnila záznamy z bezpečnostních kamer, na kterých je dvojice zachycena. Pokud je kdokoliv poznává, má policii kontaktovat na tísňové lince 158.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Produkce medu loni klesla o 40 procent, vyrobilo se ho nejméně od roku 1993

Produkce medu loni klesla o 40 procent na 4997 tun, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). To je nejméně od vzniku Česka v roce 1993. Podle Českého svazu včelařů může jít o nejhorší rok za půl století.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Soud v Senegalu obvinil opozičního politika ze znásilnění. Zemi zaplavily protesty

Senegalský soud v pondělí obvinil opozičního politika Ousmana Sonka ze znásilnění a na kauci ho propustil. Oznámila to agentura Reuters, podle níž by mohlo Sonkovo propuštění pomoci uvolnit napětí, které v zemi panuje od minulého týdne.

Sonkovi příznivci považují obvinění za vyřizování politických účtů. Několik dní proti Sonkově uvěznění protestovali a v pondělí měl začít další třídenní protest. Senegal byl dosud považován za stabilní zemi v jinak neklidné oblasti. Současné nepokoje jsou největší za mnoho let.

Sonko vznesená obvinění odmítl a řekl, že jsou motivovaná politicky. Jeho případ obrací pozornost na prezidenta Mackyho Salla. Podle opozice se bezdůvodně zaměřuje na politické soupeře. Panuje podezření, že bude chtít své působení ve funkci prodloužit nad ústavně povolený dvojí mandát.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 1 hodinou

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy