Prezidentu Zemanovi důvěřuje 55 procent lidí. Nejdůvěryhodnější zůstávají starostové

ČTK ČTK
31. 3. 2017 17:50
Podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) věří prezidentovi 55 procent lidí. Tradičně se největší důvěryhodnosti těší starostové a obecní zastupitelstva, kterým důvěřuje 61 procent občanů.
Prezident Miloš Zeman.
Prezident Miloš Zeman. | Foto: TV Barrandov

Praha - Prezidentovi v březnu věřilo 55 procent lidí, což bylo o pouhý jeden procentní bod více než v únoru. Vláda si naopak v důvěře občanů pohoršila o dva procentní body na 35 procent. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Poslanecké sněmovně v březnu důvěřovalo 27 procent občanů, což byl proti únoru nárůst opět o jediný procentní bod. Senátu důvěřovalo v březnu 28 procent respondentů, což bylo o dva procentní body méně než o měsíc dříve. "U vlády, Poslanecké sněmovny a v menší míře i u Senátu ale v dlouhodobější perspektivě vidíme podstatné zvýšení důvěry v porovnání s předchozím volebním obdobím ukončeným předčasnými volbami na podzim roku 2013," podotklo CVVM.

Nejdůvěryhodnější institucí pro Čechy tradičně zůstávají starostové a obecní zastupitelstva, kterým v březnu věřilo 60, respektive 61 procento respondentů. Hejtmani či krajská zastupitelstva mají mezi lidmi podporu nižší. V březnu hejtmanům důvěřovalo 40 procent respondentů, zastupitelům krajů pak 38 procent.

S nynější politickou situací bylo v březnu spokojeno 17 procent lidí, zatímco 47 procent dotázaných bylo nespokojených. Dalších 33 procent respondentů se necítí ani spokojena, ani nespokojena. Ve srovnání s únorem se podíl nespokojených zvýšil o čtyři procentní body.

 

Právě se děje

Další zprávy