Dukovany odstavují čtvrtý blok, netěsní v něm potrubí

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 6. 2015 15:58
Závada je na potrubí, jímž proudí neradioaktivní voda do parogenerátoru, kontaminace podle elektrárny nehrozí.
Jaderná elektrárna Dukovany.
Jaderná elektrárna Dukovany. | Foto: ČTK

Dukovany (Třebíčsko) - V Jaderné elektrárně Dukovany energetici neplánovaně odstavují čtvrtý výrobní blok kvůli netěsnosti potrubí.

Závada je na potrubí, jímž proudí neradioaktivní voda do parogenerátoru.

Jde o sekundární část výrobního cyklu, kontaminace nehrozí, řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Odstávka by měla být ukončena do pondělí.

Čtvrtý dukovanský blok už ve 14:00 nedodával do sítě žádnou elektřinu, ale ještě se vychlazuje. "Byly zahájeny přípravné práce pro odstranění poruchy," uvedl Bezděk.

Ostatní bloky pracují na plný výkon

Netěsnost zjistili pracovníci na potrubí, které přivádí napájecí vodu do parogenerátoru.

Ke kontrole, kvůli níž bylo nutné snížit výkon reaktoru, je vedl zvýšený nátok vody v tomto bloku. "Následně bylo rozhodnuto o neplánovaném odstavení bloku a provedení opravy," doplnil mluvčí.

Zbývající tři výrobní bloky Dukovan pracují na plný výkon.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy