Drábkův náměstek jde do vazby. Kvůli ovlivňování svědků

Domácí ČTK Domácí, ČTK
3. 10. 2012 12:01
Druhý obviněný, Šéf IT Martin Hojer, bude stíhán na svobodě
Vladimír Šiška.
Vladimír Šiška. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 uvalil vazbu na náměstka ministra práce a sociálních věcí Vladimíra Šišku. Důvodem je obava žalobce z ovlivňování svědků. Ředitele IT oddělení Milana Hojera bude policie stíhat na svobodě.

Státní zástupce Petr Boš chtěl vazebně stíhat oba muže, podle něj by mohli ovlivňovat svědky. Novinářům žalobce řekl, že soud vyhověl pouze jednomu z jeho návrhů. Hojer uvedl, že na něj soud vazbu neuvalil. Cítí se nevinen.

Oba vysoké úředníky odvedli kriminalisté v pondělí dopoledne přímo z budovy ministerstva. Obvinili je z podplácení, za což jim hrozí až šestileté vězení. Policie nechtěla zatím k případu zveřejňovat žádné další podrobnosti.

Ministr Jaromír Drábek (TOP 09) odvolal Šišku z funkce v úterý odpoledne, jeho nástupcem následně jmenoval šéfa svého kabinetu Zdeňka Kadlece.

"Jsem přesvědčen po devítileté intenzivní spolupráci s panem Šiškou, že se žádného protiprávního jednání nedopustil. Pokud by se však prokázala jeho vina, jsem připraven odstoupit," sdělil k obvinění ministr.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 32 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy