Dozorci našli u vězně šest korun. Dostal důtku a peněz se musel vzdát, poputují do státního rozpočtu

Domácí Domácí
22. 9. 2017 12:13
Dozorci našli při osobní kontrole u vězně, který se vracel z nestřeženého pracoviště do věznice, mince. V kapse měl šest korun. Tím porušil zákon, protože odsouzený nesmí mít u sebe během výkonu trestu finanční hotovost. "Muž se tak dopustil kázeňského přestupku a byl mu uložen kázeňský trest – důtka a propadnutí věci," upřesnil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v tiskové zprávě. Hotovost převzal úřad a celých šest korun bude odvedeno do státního rozpočtu. Podle mluvčího ÚZSVM Radka Ležatky je to standardní postup a žádné náklady převedením zanedbatelné částky úřadu nevznikly. "Je to běžná práce našich zaměstnanců," upřesnil s tím, že peníze byly poslány v hotovosti.
Zabavené mince.
Zabavené mince. | Foto: ÚZSVM
 

Právě se děje

před 42 minutami

Havlíčková je juniorskou vicemistryní světa v běhu do vrchu

Barbora Havlíčková se stala juniorskou vicemistryní světa v běhu do vrchu. Devatenáctiletá běžkyně na lyžích ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto v deštivé Argentině uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati, která byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní nebezpečný přeběh přes řeku.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Italka. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy