Dozorci našli u vězně šest korun. Dostal důtku a peněz se musel vzdát, poputují do státního rozpočtu

Domácí Domácí
22. 9. 2017 12:13
Dozorci našli při osobní kontrole u vězně, který se vracel z nestřeženého pracoviště do věznice, mince. V kapse měl šest korun. Tím porušil zákon, protože odsouzený nesmí mít u sebe během výkonu trestu finanční hotovost. "Muž se tak dopustil kázeňského přestupku a byl mu uložen kázeňský trest – důtka a propadnutí věci," upřesnil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v tiskové zprávě. Hotovost převzal úřad a celých šest korun bude odvedeno do státního rozpočtu. Podle mluvčího ÚZSVM Radka Ležatky je to standardní postup a žádné náklady převedením zanedbatelné částky úřadu nevznikly. "Je to běžná práce našich zaměstnanců," upřesnil s tím, že peníze byly poslány v hotovosti.
Zabavené mince.
Zabavené mince. | Foto: ÚZSVM
 

Právě se děje

před 44 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy