Dopravu komplikuje sníh, kluzké jsou i silnice v nižších polohách. Buďte opatrní, nabádají silničáři

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 8. 2. 2018 7:55
Silnice I/56, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, zůstává mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku uzavřena pro těžké nákladní vozy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - V noci na čtvrtek na řadě míst v Česku nasněžilo. Většina silnic je s opatrností sjízdná, přesto silničáři nabádají řidiče k opatrnosti. 

V Královéhradeckém kraji musejí být řidiči opatrní zejména na Rychnovsku, kde na solených cestách zůstávají zbytky rozbředlého sněhu. Ve vyšších polohách Orlických hor napadlo až kolem pěti centimetrů sněhu a nesolené cesty tam silničáři udržují pluhováním.

Pošlete nám video. Pokud ho uveřejníme, odměníme vás:

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.

Na většině silnic v Pardubickém kraji leží nový sníh. Většinou je po solení rozbředlý, v některých místech i uježděný. Všechny cesty jsou s opatrností sjízdné, uvádějí silničáři. Se sněhem se řidiči setkají prakticky na celém území regionu. Kluzké jsou i silnice v níže položených oblastech.

Silnice v Moravskoslezském kraji jsou po nočním sněžení sjízdné se zvýšenou opatrností. Dálnice a silnice první třídy jsou po chemickém ošetření mokré. Na silnicích nižších tříd leží zbytky rozbředlého sněhu nebo, zvláště ve vyšších polohách, ujetá sněhová vrstva pokrytá posypem. Silnice I/56, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, zůstává mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku uzavřena pro těžké nákladní vozy.

Všechny jihočeské vozovky jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Kvůli sněžení silničáři v regionu komunikace upravovali téměř celou noc. Řidiči musí být obezřetní především na vozovkách třetích tříd.

Na silnicích ve Zlínském kraji leží místy zbytky rozbředlého sněhu. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Ve vyšších polohách zůstává na vozovkách ujetá vrstva sněhu krytá posypem. V některých úsecích na Kroměřížsku se mohou tvořit sněhové jazyky, na Zlínsku a Uherskohradišťsku komplikuje místy dopravu mlha.

Na rozbředlý sníh si ráno musí dát pozor řidiči v Olomouckém kraji, ve kterém jsou od středečního odpoledne sněhové přeháňky. Zbytky rozbředlého sněhu pokrývají vozovky nejen v horských oblastech, ale i v nižších polohách kraje. Všechny silnice jsou se zvýšenou opatrností sjízdné.

Na silnicích jižní Moravy leží místy rozbředlý sníh. Silničáři nabádají řidiče k opatrnosti. Týká se to zejména silnic druhé a třetí třídy, vyplývá z webu jihomoravských silničářů. Úseky dálnic jsou sjízdné bez omezení. Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné zejména silnice nižších tříd na Znojemsku, Břeclavsku nebo Hodonínsku, kde trasy silničáři ošetřili chemicky. 

Středeční záběry ze Zlínska:

Sněžení komplikuje dopravu na Moravě. Řidiči nezvládají zhoršenou sjízdnost | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Další zprávy