Prahu v pátek zaplaví stovky tisíc lidí. Podívejte se, kde jich bude nejvíc

skr jkr skr, jkr
10. 10. 2019 16:44
Nejen poslední rozloučení s Karlem Gottem, ale také tři další akce zároveň přivedou v pátek do pražských ulic několik stovek tisíc lidí. Podle odhadů by mělo do města přijet až 300 000 fanoušků zesnulého zpěváka. Zároveň bude ve městě asi šest tisíc fotbalových nadšenců z Anglie, stovky odpůrců klimatických změn a tisíce návštěvníků Signal Festu. Podívejte se, kde ve městě budou.
pátek 11. října sobota 12. října

Pro posun mapy použijte dva prsty.

Jak se dostat na rozloučení s Karlem Gottem na Žofíně:
Vstup do paláce Žofín bude jedině od konce ohrazeného prostoru na Janáčkově nábřeží v úrovni tramvajové zastávky Újezd. Policie proto návštěvníkům doporučuje dostat se metrem na Anděl a odtud dojít pěšky ke konci fronty nebo se svézt tramvají č. 9, 15 a 20 do zastávky Újezd.

Odchod z paláce Žofín je přes Výstavní síň Mánes na Masarykovo nábřeží a ke Karlovu náměstí, kde je další stanice metra.

Největší koncentrace návštěvníků se očekává na Smíchově, odkud budou směřovat desítky tisíc lidí k Žofínu. V ulicích přiléhajících k Janáčkovu nábřeží mohou stát dlouhé fronty.

Od Mánesa budou proudit zástupy k metru Karlovo náměstí a Národní třída.

Staroměstské náměstí zřejmě obsadí angličtí fotbaloví fanoušci, kterých odhadem přijelo do Prahy asi šest tisíc, a také demonstranti proti klimatickým změnám.

Pokud budou Angličané hledat spojení ke stadionu ve Vršovicích v google mapách, pojedou zřejmě metrem ze Staroměstské na Strašnickou, nebo tramvajemi 24 a 6 z Jindřišské.

 

Právě se děje

Další zprávy