Prahu v pátek zaplaví stovky tisíc lidí. Podívejte se, kde jich bude nejvíc

skr jkr skr, jkr
10. 10. 2019 16:44
Nejen poslední rozloučení s Karlem Gottem, ale také tři další akce zároveň přivedou v pátek do pražských ulic několik stovek tisíc lidí. Podle odhadů by mělo do města přijet až 300 000 fanoušků zesnulého zpěváka. Zároveň bude ve městě asi šest tisíc fotbalových nadšenců z Anglie, stovky odpůrců klimatických změn a tisíce návštěvníků Signal Festu. Podívejte se, kde ve městě budou.
pátek 11. října sobota 12. října

Pro posun mapy použijte dva prsty.

Jak se dostat na rozloučení s Karlem Gottem na Žofíně:
Vstup do paláce Žofín bude jedině od konce ohrazeného prostoru na Janáčkově nábřeží v úrovni tramvajové zastávky Újezd. Policie proto návštěvníkům doporučuje dostat se metrem na Anděl a odtud dojít pěšky ke konci fronty nebo se svézt tramvají č. 9, 15 a 20 do zastávky Újezd.

Odchod z paláce Žofín je přes Výstavní síň Mánes na Masarykovo nábřeží a ke Karlovu náměstí, kde je další stanice metra.

Největší koncentrace návštěvníků se očekává na Smíchově, odkud budou směřovat desítky tisíc lidí k Žofínu. V ulicích přiléhajících k Janáčkovu nábřeží mohou stát dlouhé fronty.

Od Mánesa budou proudit zástupy k metru Karlovo náměstí a Národní třída.

Staroměstské náměstí zřejmě obsadí angličtí fotbaloví fanoušci, kterých odhadem přijelo do Prahy asi šest tisíc, a také demonstranti proti klimatickým změnám.

Pokud budou Angličané hledat spojení ke stadionu ve Vršovicích v google mapách, pojedou zřejmě metrem ze Staroměstské na Strašnickou, nebo tramvajemi 24 a 6 z Jindřišské.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Guvernér New Yorku Cuomo čelí již druhému obvinění z obtěžování

Demokratický guvernér New Yorku Andrew Cuomo čelí již druhému obvinění ze sexuálního obtěžování mladé členky svého poradního týmu. Charlotte Bennettová, která pracovala od března loňského roku jako poradkyně pro zdravotnictví, uvedla, že jí guvernér kladl nevhodné otázky, nikdy se jí ale nedotkl. Politik reagoval tím, že nikdy neměl v úmyslu chovat se nevhodně, píše agentura AP. Kancelář guvernéra nechá věc nezávisle prověřit, případ bude vyšetřovat bývalá federální soudkyně.

"Pochopila jsem, že se mnou chce guvernér spát, cítila jsem se velmi nepříjemně a vyděsilo mě to," uvedla Bennettová citovaná serverem Politico s tím, že Cuomo se jí ptal na její milostný život, třeba, zda "měla styk se starším mužem". Některé rozhovory jí prý připadaly "jako z hororového filmu."

Po jednom z nepříjemných rozhovorů Bennettová oznámila guvernérovo chování jeho personální ředitelce. Společně se dohodly na přesunu na jinou pozici v rámci úřadu, při které nebude v kontaktu s guvernérem. Bennettová je podle AP s novou pozicí spokojená a nehodlá se již k záležitosti vracet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy