Prahu v pátek zaplaví stovky tisíc lidí. Podívejte se, kde jich bude nejvíc

skr jkr skr, jkr
10. 10. 2019 16:44
Nejen poslední rozloučení s Karlem Gottem, ale také tři další akce zároveň přivedou v pátek do pražských ulic několik stovek tisíc lidí. Podle odhadů by mělo do města přijet až 300 000 fanoušků zesnulého zpěváka. Zároveň bude ve městě asi šest tisíc fotbalových nadšenců z Anglie, stovky odpůrců klimatických změn a tisíce návštěvníků Signal Festu. Podívejte se, kde ve městě budou.
pátek 11. října sobota 12. října

Pro posun mapy použijte dva prsty.

Jak se dostat na rozloučení s Karlem Gottem na Žofíně:
Vstup do paláce Žofín bude jedině od konce ohrazeného prostoru na Janáčkově nábřeží v úrovni tramvajové zastávky Újezd. Policie proto návštěvníkům doporučuje dostat se metrem na Anděl a odtud dojít pěšky ke konci fronty nebo se svézt tramvají č. 9, 15 a 20 do zastávky Újezd.

Odchod z paláce Žofín je přes Výstavní síň Mánes na Masarykovo nábřeží a ke Karlovu náměstí, kde je další stanice metra.

Největší koncentrace návštěvníků se očekává na Smíchově, odkud budou směřovat desítky tisíc lidí k Žofínu. V ulicích přiléhajících k Janáčkovu nábřeží mohou stát dlouhé fronty.

Od Mánesa budou proudit zástupy k metru Karlovo náměstí a Národní třída.

Staroměstské náměstí zřejmě obsadí angličtí fotbaloví fanoušci, kterých odhadem přijelo do Prahy asi šest tisíc, a také demonstranti proti klimatickým změnám.

Pokud budou Angličané hledat spojení ke stadionu ve Vršovicích v google mapách, pojedou zřejmě metrem ze Staroměstské na Strašnickou, nebo tramvajemi 24 a 6 z Jindřišské.

 

Právě se děje

před 26 minutami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 36 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

Další zprávy