Dokument: 90 stran, ale desítky začerněných. Přečtěte si usnesení k Čapímu hnízdu

Domácí Domácí
19. 9. 2019 10:33
Městské státní zastupitelství v Praze zveřejnilo usnesení, kterým zastavilo trestní stíhání premiéra Andreje Babiše a dalších pěti obviněných v kauze Čapí hnízdo. Má 90 stran, ale desítky stran jsou kvůli anonymizaci začerněné. Nelze se tak dočíst nic o konkrétních firmách, které v případu figurovaly, ani výpovědi jednotlivých svědků. Publikovanou verzi nabízíme k přečtení.
Foto: Aktuálně.cz

Proč jsou určité pasáže začerněné, vysvětlují žalobci tím, že je zatím nemohou zveřejnit, protože spis posílají nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi, který může verdikt zrušit. "V případě jejich zveřejnění by mohlo dojít k ohrožení výsledku tohoto řízení," vysvětlil vedoucí státní zástupce Martin Erazím.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Šestadvacetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy