Děsivý moment v Praze. Člověk zakopl o sníh před rozjetou tramvají

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
15. 2. 2021 10:24
Trojice chodců zariskovala na zastávce u pražského hlavního nádraží. Vběhli na koleje zpoza stojící tramvaje. V tu chvíli přijížděla k zastávce souprava v protisměru. Poslední z přebíhajících zakopl o zmrzlý sníh a upadl na koleje. Řidič tramvaje naštěstí nejel rychle a stihl zastavit. Poté zveřejnil záběr s varováním, aby byli lidé takové věci nedělali.
Děsivý moment. Chodci přebíhali před jedoucí tramvají, poslední zakopl o sníh. | Video: Twitter/Josef Chodounský
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy