Desetiletou školačku srazil nákladní vlak

ČTK ČTK
17. 3. 2009 18:10
Světlá nad Sázavou - Nákladní manipulační vlak dnes poblíž železniční zastávky ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku srazil desetiletou školačku.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČD

Zraněnou dívku přepravil vrtulník do fakultní dětské nemocnice v Brně - Černých Polích.

Příčiny nehody vyšetřuje na místě policie a Drážní inspekce. ČTK to řekl policista z jihlavského policejního dispečinku.

Neštěstí se stalo krátce po 13:00. "Dívka utrpěla úraz hlavy. Byla v bezvědomí, ale reagovala na bolest," informovala ředitelka krajských záchranářů na Vysočině Vladislava Filová, podle níž byli u nehody přítomni i rodiče dítěte.

Nikdo jiný podle záchranářů zraněn nebyl.

Podle mluvčího Drážní inspekce Zdeňka Neusara se dítě pohybovalo mimo prostory vyhrazené pro cestující.

Provoz na trati je během policejního vyšetřování zastaven.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Šuráň po deseti letech končí jako prezident svazu minipivovarů, vystřídá ho Voldřich ze Zvíkova

Za nového prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů zvolila čtvrteční valná hromada Michala Voldřicha z Pivovarského dvoru Zvíkov. Po deseti letech vystřídá ve vedení Jana Šuráně, který byl v čele svazu od jeho vzniku. Na pozici už znovu nekandidoval, chce ale nadále organizovat hlavní svazové akce, jako je Festival minipivovarů na Pražském hradě a Jarní cenu sládků, která se koná právě na Zvíkově. Pro zvolení Voldřicha bylo všech 64 přítomných členů svazu.

Místopředsedy svazu se stali Radovan Koudelka ze Zámku Zábřeh - Ostrava a Miloš Hrabák z Pivovaru Welzl Zábřeh. "Bylo to hezkých deset let, podařilo se nám svaz založit a vybudovat to, že nás začali vnímat velcí (výrobci), malí i veřejnost," řekl končící prezident Šuráň.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Proud lávy ze sopky na ostrově La Palma výrazně zpomalil, možná do moře nedorazí

Proud lávy ze sopky na španělském ostrově La Palma od nedělní erupce výrazně zpomalil a možná tak ani nedorazí do moře, čehož se od počátku týdne mnozí odborníci obávají. Po střetu žhavé lávy s mořskou vodou by totiž podle vědců nastala chemická reakce, která by do vzduchu uvolnila obrovské množství páry s nebezpečnými látkami a kousky vulkanického skla. 

Láva, jejíž masa v místech dosahuje výšky až 12 metrů, se nyní pohybuje rychlostí asi čtyři metry za hodinu, v pondělí to přitom bylo asi 700 metrů za hodinu. Díky výraznému zpomalení možná láva na pobřeží ani nedorazí.

Láva na tomto Kanárském ostrově v Atlantiku zničila dosud na 166 hektarů a pohltila podle satelitních snímků asi 350 domů. Oběti ani zraněné si přírodní katastrofa nevyžádala, na šest tisíc lidí zůstává evakuováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy