Děláte to také? Řidič tramvaje upozornil na častý omyl při mačkání tlačítek

Video Video
30. 6. 2021 13:34
Pražský řidič tramvaje Josef Chodounský se na svém twitterovém účtu rozhodl poukázat na omyl, který se cestujícím občas stává. Když totiž chtějí vystoupit třeba na zastávce na znamení, často mačkají tlačítko nad dveřmi vozu, které je označené jako "Znamení k řidiči."
„Budu trpělivě a ochotně cestujícím vysvětlovat.., ...dokud zodpovědné osoby nezmění nesmyslné označení tlačítek," slibuje Josef Chodounský. | Video: Twitter/ Josef Chodounský

To ale neslouží k upozornění, že pasažér chce vystoupit. Navíc je pouze zvukové, řidič ho v hluku kabiny může snadno přeslechnout a nezastavit.

"Budu trpělivě a ochotně cestujícím vysvětlovat, jak se správně chovat při jejich vůli vystoupit na tramvajové zastávce na znamení, dokud zodpovědné osoby nezmění nesmyslné označení tlačítek. ‚Znamení k řidiči‘ totiž není určené k zastavování v zastávkách na znamení," napsal Chodounský na svůj Twitter a přiložil video, na kterém ukázal chybný a správný postup.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Muž odpovědný za havárii v děčínské chemičce dostal tříletý podmíněný trest

Okresní soud v Děčíně ve čtvrtek rozhodl o tříletém trestu s odkladem 54 měsíců pro bývalého zaměstnance chemičky v Děčíně, kde před třemi lety unikl fenol a dva lidé zemřeli. Rozsudek není pravomocný, zmocněnec poškozené strany si ponechal lhůtu na odvolání.

Při havárii 26. dubna 2018 zemřel jeden člověk, další následkům zranění podlehl o necelý měsíc později. Státní zástupce muže obžaloval z obecného ohrožení z nedbalosti. Podle znalců šlo o důsledek nevhodného způsobu připojování přečerpávací hadice. Zdravotníci při havárii ošetřili 14 lidí.

Policie nejprve obvinila tři pracovníky společnosti, v níž jedovatá leptavá chemikálie unikla. Jedním z nich byl pracovník, který podle kriminalistů zahájil čerpání fenolu v rozporu s předpisy a měl zvolit jinou metodu při čerpání. Právě ten jako jediný stanul před soudem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy