Další krach cestovky, lidé neodletěli do Turecka

Domácí Domácí
19. 9. 2009 19:15
Majitel cestovní kanceláře Holiday service měl problémy už dříve
Cestující CK Holiday service neodletěli na prodloužený víkend do Turecka. Ilustrační snímek
Cestující CK Holiday service neodletěli na prodloužený víkend do Turecka. Ilustrační snímek | Foto: Reuters

Praha - Šestnáct klientů cestovní kanceláře Holiday service v sobotu neodletělo na dovolenou do Turecka. Podle tureckého organizátora neměli zaplacena místa v letadle.

"Několik klientů Holiday service již bylo odbaveno. Stáli u vchodu do letadla, avšak byli vráceni zpět do haly ruzyňského letiště," uvedl viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří Tomio Okamura.

Okamura informoval, že jiná cestovní kancelář, která měl v letadle také rezervovaná místa prostřednictvím Holiday service, si musela u tureckého organizátora letu zaplatit za svoje klienty ještě jednou přímo. Jinak by zřejmě také neodletěli.

"Cestovní kancelář CK Holiday service, která není členem naší asociace, nepřeposlala peníze za let tureckému organizátorovi," vysvětloval Okamura.

Podle Okamury měla tato cestovní kancelář problém už v minulosti.

Vloni nedoletěli na dovolenou do Turecka klienti cestovní kanceláře Suntimes tours, ve které je společníkem právě majitel Holiday service Gurham Murat Sumer," líčil Okamura.

Na Suntimes tours je vyhlášeno insolventní řízení.

Redakce Aktuálně.cz se snažila sehnat majitele Holiday service, telefon však vyzváněl a nikdo ho nebral.

Šestý úpadek

Po cestovních kancelářích Balkan Travel, Retur, Tomi tour, Relax max tours a Cool Travel jde letos o šestý úpadek cestovní kanceláře. Na českém trhu je jich devět set padesát.

Klienti Holiday service měli jet na prodloužený víkend do Istambulu.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Parkurová série Global Champions se vrátí až příští rok

Elitní parkurová série Global Champions, která měla vyvrcholit na podzim v Praze, se už letos kvůli opatřením proti šíření koronaviru nerozběhne. Zástupci seriálu, v němž závodí i česká jezdkyně Anna Kellnerová, sezonu obnoví příští rok. Oznámili to na webu soutěže.

Jezdci se naposledy na kolbišti představili na začátku března v Dauhá. Od té doby vedení soutěže kvůli šířící se nákaze a zaváděným opatřením v jednotlivých zemích závody odkládalo. A přestože se postupně omezení ruší, není podle představitelů série reálné mezinárodní soutěž obnovit.

před 33 minutami

Mistry pěvce norimberské ve Státní opeře nahradí Tristan a Isolda

Listopadové uvedení opery Richarda Wagnera Mistři pěvci norimberští, které mělo být vrcholem sezony v pražské Státní opeře, nahradí Tristan a Isolda. Důvodem jsou stávající hygienická opatření, která velkým divadlům komplikují zkoušení mnohočlenného orchestru a sboru, stejně jako omezení mezistátní dopravy a nepřítomnost zahraničních umělců. "Karanténou způsobené zpoždění neumožňuje odpovědně nastudovat očekávaný operního opus," vysvětluje ředitel Národního divadla Jan Burian. Na programu místo toho bude jiný, méně výpravný a také pro sbor méně náročný Wagnerův titul Tristan a Isolda. Ten uvede Státní opera 26. listopadu. Předprodej vstupenek začne 1. června.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Štetina prodloužil se Spartou smlouvu do roku 2022

Slovenský fotbalista Lukáš Štetina prodloužil smlouvu s pražskou Spartou, která by mu vypršela po této sezoně. Osmadvacetiletý obránce zůstane podle nového kontraktu na Letné do konce června 2022. Sparta o tom informovala na svém webu.

Štetina přišel do Sparty v létě 2017 z jiného pražského klubu Dukly. V prvním roce patřil k oporám a spoluhráči ho zvolili nejlepším hráčem sezony. Pak důrazný stoper ztratil místo v sestavě a spekulovalo se o jeho odchodu.

Štetina ale dostal důvěru od trenéra Václava Kotala a v posledních dvou březnových soutěžních zápasech před koronavirovou pauzou nastoupil od začátku. Za výkony proti Ostravě a Slavii byl chválen.

"Tahle smlouva je určitě zadostiučinění. To, co dělám pro fotbal, se mi vrátilo. Věřím i ve fotbalového boha a v tom mám před sebou čistý stůl," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi.

Další zprávy