Foto: Pohled z nebe na dálnici D8. Drahá lekce z demokracie

Foto: Pohled z nebe na dálnici D8. Drahá lekce z demokracie
Milešovka, nejvyšší z kuželů. 837 metrů nad mořem.
Německy Donnersberg, "Hromová hora".  Bezvětří tu bývá 8 dní v roce.
Kamenná rozhledna z roku 1850 a nejstarší horská meteorologická observatoř od roku 1903. Místo, kde je nejvíc bouřek v Česku.
Hrad Hazmburg, vrch na kterém stojí byl osídlen už před sedmi tisíci lety.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
20. 3. 2012 9:00
Stavět dálnici přes chráněné území je v demokratické zemi tvrdý oříšek. Čeští inženýři podporováni politiky se nezalekli a naplánovali cestu z Prahy do Drážďan přímo jedním z nejromantičtějších území Čech - Českým středohořím. Šestnáctikilometrový úsek dálnice D8 se měl otevírat v roce 2000 a utratit se mělo pět miliard korun. Před měsícem soud rozhodl, že stavba, jejíž cena se dnes odhaduje na 15 miliard, se staví načerno a termín zprovoznění se ztrácí kdesi v budoucnosti.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy