Foto: Pohled z nebe na dálnici D8. Drahá lekce z demokracie

Foto: Pohled z nebe na dálnici D8. Drahá lekce z demokracie
Milešovka, nejvyšší z kuželů. 837 metrů nad mořem.
Německy Donnersberg, "Hromová hora".  Bezvětří tu bývá 8 dní v roce.
Kamenná rozhledna z roku 1850 a nejstarší horská meteorologická observatoř od roku 1903. Místo, kde je nejvíc bouřek v Česku.
Hrad Hazmburg, vrch na kterém stojí byl osídlen už před sedmi tisíci lety.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
20. 3. 2012 9:00
Stavět dálnici přes chráněné území je v demokratické zemi tvrdý oříšek. Čeští inženýři podporováni politiky se nezalekli a naplánovali cestu z Prahy do Drážďan přímo jedním z nejromantičtějších území Čech - Českým středohořím. Šestnáctikilometrový úsek dálnice D8 se měl otevírat v roce 2000 a utratit se mělo pět miliard korun. Před měsícem soud rozhodl, že stavba, jejíž cena se dnes odhaduje na 15 miliard, se staví načerno a termín zprovoznění se ztrácí kdesi v budoucnosti.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy