Dagmar Havlová zastavila čas. V šedesáti je Rebekou

ČTK ČTK
22. 3. 2013 10:55
Dagmar Havlová se po letech v roli první dámy opět vrátila před kameru a na jeviště
Dagmar Havlová na jevišti Divadla na Vinohradech
Dagmar Havlová na jevišti Divadla na Vinohradech | Foto: Divadlo na Vinohradech

Praha - Dagmar Havlová úspěšně zvládla desítky rolí v divadle, ve filmu a televizi, ale především i roli první dámy.

Vdova po prezidentu Václavu Havlovi, která se po letech, kdy především plnila povinnosti vyplývající z postavení manželky hlavy státu, vrátila na divadelní prkna, slaví 22. března šedesátiny.

Dagmar Havlová, rozená Veškrnová, se narodila v Brně, kde i vystudovala tamní konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění. Začínala v Divadle na provázku, poté byla od roku 1974 pět let v angažmá pražského Divadla na Starém Městě, v letech 1978 až 1982 hrála i v Semaforu.

Od roku 1980 až do ledna 1997 působila v Divadle na Vinohradech, kam se po přestávce opět vrátila. Nyní například vystupuje v titulní roli dramatu Henrika Ibsena Rebeka.

Populární a oceňovaná herečka natočila v letech 1974 až 1996 přes 200 televizních inscenací, téměř 50 filmů a nastudovala přibližně stejný počet divadelních rolí. Ve filmu debutovala v roce 1974 celovečerní veselohrou Juraje Herze Holky z porcelánu.

Po svatbě s Havlem, tehdy již prezidentem, která se odehrála v utajení 4. ledna 1997, se začala věnovat povinnostem manželky prezidenta a založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

Z prvního manželství s hercem Radvítem Novákem, za kterého se provdala v roce 1976 a s nímž byla pět let, má dceru Ninu.

 

Právě se děje

Další zprávy