Čtvrtou řadu StarDance vyhrál herec Kříž z Básníků

Domácí Domácí
18. 12. 2010 22:50
Ve finále taneční soutěže porazil Kříž zpěvačku Anetu Langerovou
TK Star Dance 4 - Pavel Kříž s taneční partnerkou
TK Star Dance 4 - Pavel Kříž s taneční partnerkou | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Praha - Vítězem čtvrté řady televizní soutěže StarDance...když hvězdy tančí se stal devětačtyřicetiletý Pavel Kříž, který tančil s Alicí Stodůlkovou. Herec porazil o pětadvacet let mladší zpěvačku Anetu Langerovou, jež tančila s Michalem Kurtišem.

Nejznámější Křížovou rolí byla až dosud hlavní postava v sérii filmů o mladém veršujícím doktorovi (Jak básníci přicházejí o iluze...), nyní tedy vynik l i jako amatérský tanečník.

Taneční soutěž celebrit StarDance vysílala po několik večerů Česká televize. Do soutěže vstupuje vždy osm profesionálních tanečníků a tanečnic standardních a latinskoamerických tanců, kteří utvoří taneční dvojice s osmi známými osobnostmi. Kromě vítězného herce Kříže nebo poražené finalistky Langerové to tentokrát byli například zpěvačka Monika Absolonová, herečka Veronika Žilková, nebo televizní moderátor Alexandr Hemala.

Na televizních obrazovkách se soutěž objevila poprvé v roce 2004 v Británii, uvedla ho BBC. Pak se rozšířila do desítek zemí včetně USA, Austrálie či Dánska. V Česku StarDance poprvé nasadila veřejnoprávní televize před čtyřmi lety, prvním vítězem se stal herec Roman Vojtek. O rok později zvítězil akrobatický lyžař Aleš Valenta. Naposledy, v roce 2008, se nejlepší tančící celebritou stala herečka Dana Batulková.

 

Právě se děje

Další zprávy