ČSSD: V Davosu budovy nerozdáváme. Jednáme tam o pomoci těm, kteří na Apple nemají

bn bn
25. 1. 2019 16:36
ČSSD se na sociálních sítích kriticky pustila do premiéra Andreje Babiše kvůli jeho příslibu, že přiměje Apple otevřít v Praze autorizovaný obchod. Představuje si ho v budově ministerstva pro místní rozvoj na Staroměstském náměstí. Sociální demokraté v reakci napsali, že na rozdíl od rozdavačných aktivit premiéra v Davosu jejich ministryně na tomtéž ekonomickém fóru vyjednává pomoc pro ty, kdo si ne zrovna levné produkty Apple nemohou dovolit.
Andrej Babiš a Jana Maláčová.
Andrej Babiš a Jana Maláčová. | Foto: Ludvík Hradilek

"My v Davosu nerozdáváme budovy ministerstev nadnárodním firmám jako Andrej Babiš. Za ČSSD je ve Švýcarsku Jana Maláčová a jedná o tom, jak pomoct těm, kteří si mobil s nakousnutým jablkem nemůžou dovolit," napsala sociální demokracie v pátek na svém oficiálním twitterovém účtu.

Premiér Babiš se den před tím setkal se šéfem Applu Timem Cookem a jak se pochlubil na sociálních sítích, lobboval u něj za otevření Apple Store v Praze.

"Tim Cook byl absolutně nadšený z toho, že v ČR máme více než 500 vědců v oblasti umělé inteligence. Taky jsem nabídl společnosti Apple, aby v Praze vybudovali Apple Store. Ten je jenom v deseti evropských zemích, jeden je přímo v pařížském Louvru," uvedl na svém Twitteru Babiš s tím, že Cook na to okamžitě zareagoval a již vznikl koordinační tým pro přípravu nového Apple Store v Praze.

Později Babiš dodal, jak je pro něj otevření obchodu americké značky v centru Prahy důležité. "Budeme bojovat za Apple Store v Praze pro naše lidi," napsal.

Babiš je v Davosu již podruhé. Jeho program je tento rok z většiny zaplněn schůzkami se zástupci technologického sektoru - ve čtvrtek se už setkal s výkonným ředitelem AT&T Communications Johnem Donovanem, šéfem Applu Timem Cookem a viceprezidentem IBM Martinem Schroeterem.

Ministryně Maláčová se podle ministerstva setkala například s předsedou Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) Sumou Chakrabartim či nositelem Nobelovy ceny za ekonomii profesorem Christopherem Pissaridesem.

V deseti evropských zemích má technologická firma Apple oficiální obchody. Přibýt by mohlo i Česko, slibuje premiér Andrej Babiš. | Video: Reuters, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
 

Právě se děje

před 18 minutami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy