reklama
 
 

ČSSD se vrací k "hlávce zelí", nové logo končí. Je to jejich volba, účel splnilo, vzkazuje autor

Aktualizováno 22. 11. 2017 13:39
Strana se vrací k původnímu logu měsíc po volbách, ve kterých utrpěla těžkou porážku. ČSSD nové logo přitom představila teprve letos v červnu.

Praha - Sociální demokraté se vrátili ke svému původnímu logu. Přitom ještě v červnu strana tvrdila, že se chce více přiblížit mladším voličům a právě změna loga by tomu měla pomoci.

"Logo, které jsme používali, bylo jen na období voleb. Smlouva na jeho používání nám skončila," vysvětluje tiskový mluvčí ČSSD Mikuláš Klang a odmítá, že by ČSSD s volebním logem počítala na delší dobu. "Jeho krátkodobé použití bylo plánované delší dobu," tvrdí.

"K tomu, aby to logo mohlo být oficiální, tak by muselo dojít k jeho odhlasování, což se nestalo," doplnil Klang s tím, že trvalá změna oficiálního loga není na pořadu dne.

Kreativní ředitel Martin Charvát, jehož tým volební logo ČSSD navrhoval, tvrdí, že strana logo používat smí. "Logo jsme jim předali se všemi právy a mohou ho používat libovolně a pro jakékoliv účely," říká.

Zároveň potvrzuje, že logo bylo od počátku určeno pro předvolební kampaň. "Svoji úlohu splnilo, a pokud se chtějí teď vrátit ke svému původnímu, takříkajíc hlavnímu logu, tak je to jejich volba," upřesňuje a dodává: "Staré logo je na jednu stranu tradiční, ale na druhou stranu už má za sebou nějaký pátek a chtělo by oživit, redesignovat,"

ČSSD nové logo představila letos v červnu. To staré totiž podle volebního lídra Lubomíra Zaorálka esteticky nevyhovovalo. "Dlouhodobě mi připadá, že esteticky je sociální demokracie pár let zpátky. To naše logo mi někdy připadá spíš jako hlávka zelí než jako růže, jak tvrdíme," tvrdil Zaorálek před pár měsíci.

Zaorálek nyní změnu loga popírá. Na otázku, zda se ČSSD vrací ke starému logu, Zaorálek odpověděl: "Ale ne … hloupost."

Autorem volebního loga, které připomínalo květ růže, který je pro ČSSD typický, je Martin Charvát.

autoři: Radek Bartoníček, Barbora Němcová | 22. 11. 2017 10:05

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama