ČSSD má nové logo. Je oranžové a víc připomíná květinu. Příště ho ztmavíme, prohlásil Foldyna

Domácí Domácí
Aktualizováno 30. 6. 2017 17:27
Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek v pátek odpoledne představil nové logo, s nímž strana půjde do voleb. To staré totiž podle něj esteticky nevyhovovalo. "Dlouhodobě mi připadá, že esteticky je sociální demokracie pár let zpátky. To naše logo mi někdy připadá spíš jako hlávka zelí než jako růže, jak tvrdíme," vysvětlil nedávno v rozhovoru pro Aktuálně.cz Zaorálek, který v pozici volebního lídra vystřídal premiéra Bohuslava Sobotku. Od nového vedení si strana, v jejímž čele teď stojí ministr vnitra Milan Chovanec, slibuje i dynamičtější kampaň. Tu jí povede marketingový expert Robert Žanony, který dříve působil v týmu slovenského premiéra Roberta Fica.
Foto: Kateřina Frouzová

Praha - Sociální demokraté v pátek představili nové logo strany. To staré volebnímu lídrovi ČSSD Lubomírovi Zaorálkovi připomínalo "hlávku zelí". 

Foto: Kateřina Frouzová

Symbolem strany zůstane i nadále oranžová růže, ta nová jen podle Zaorálka více připomíná květinu. Změnilo se také písmo ve zkratce ČSSD. "Řekl jsem, že chci novou estetiku, a já s tím návrhem spokojen jsem," sdělil volební lídr strany Zaorálek. "Identita sociální demokracie nebude zpochybněná, je ale v novém hávu. Děkuji za ten nápad, připadá mi to vtipné," dodal s tím, že to měla sociální demokracie udělat dříve. 

Autorem nového loga je Martin Charvát. Podle něj lze nový symbol strany pohodlně využít na internetu i v mobilním prostředí. "Zůstaly zachované atributy sociální demokracie - symbol růže, jednoduchá typografie a samozřejmě oranžová barva," řekl Charvát.

Tradičním kritikem sociálnědemokratické oranžové barvy je už léta ústecký poslanec Jaroslav Foldyna, který by chtěl růži přebarvit načerveno. "Panu Foldynovi jsme to vysvětlili, i když je boxer, myslím, že to pochopil. Slíbil mi, že to už nebude komentovat.

Kdyby ještě něco říkal, tak mi to na něj práskněte," řekl v nadsázce Zaorálek. Foldyna při odchodu z jednání strany odpověděl na otázku, jak se mu logo líbí, v podobném duchu. "Příště ho ztmavíme," pronesl mezi dveřmi Lidového domu

Ministr zahraničí je přesvědčený, že strana musí ukončit "psychoanalýzu", jak říká vnitřním třenicím a hádkám o místa na kandidátkách pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. "Jsme země, která má čtvrtý nejmenší dluh HDP v celé Evropské unii," upozornil Zaorálek.

Podle něj je výsledkem práce sociální demokracie to, že stát zrušil poplatky ve zdravotnictví, školství je bezplatné a Česko poskytuje lidem "ohromnou pomoc v oblasti sociální a veřejné služby".

"Byl bych rád, kdybychom v sociální demokracii skončili s psychoanalýzou, mluvením o sobě, a kdybychom začali mluvit o tom, co země potřebuje," dodal Zaorálek. 

 

Právě se děje

před 23 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy