ČSSD má nové logo. Je oranžové a víc připomíná květinu. Příště ho ztmavíme, prohlásil Foldyna

Domácí Domácí
Aktualizováno 30. 6. 2017 17:27
Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek v pátek odpoledne představil nové logo, s nímž strana půjde do voleb. To staré totiž podle něj esteticky nevyhovovalo. "Dlouhodobě mi připadá, že esteticky je sociální demokracie pár let zpátky. To naše logo mi někdy připadá spíš jako hlávka zelí než jako růže, jak tvrdíme," vysvětlil nedávno v rozhovoru pro Aktuálně.cz Zaorálek, který v pozici volebního lídra vystřídal premiéra Bohuslava Sobotku. Od nového vedení si strana, v jejímž čele teď stojí ministr vnitra Milan Chovanec, slibuje i dynamičtější kampaň. Tu jí povede marketingový expert Robert Žanony, který dříve působil v týmu slovenského premiéra Roberta Fica.
Foto: Kateřina Frouzová

Praha - Sociální demokraté v pátek představili nové logo strany. To staré volebnímu lídrovi ČSSD Lubomírovi Zaorálkovi připomínalo "hlávku zelí". 

Foto: Kateřina Frouzová

Symbolem strany zůstane i nadále oranžová růže, ta nová jen podle Zaorálka více připomíná květinu. Změnilo se také písmo ve zkratce ČSSD. "Řekl jsem, že chci novou estetiku, a já s tím návrhem spokojen jsem," sdělil volební lídr strany Zaorálek. "Identita sociální demokracie nebude zpochybněná, je ale v novém hávu. Děkuji za ten nápad, připadá mi to vtipné," dodal s tím, že to měla sociální demokracie udělat dříve. 

Autorem nového loga je Martin Charvát. Podle něj lze nový symbol strany pohodlně využít na internetu i v mobilním prostředí. "Zůstaly zachované atributy sociální demokracie - symbol růže, jednoduchá typografie a samozřejmě oranžová barva," řekl Charvát.

Tradičním kritikem sociálnědemokratické oranžové barvy je už léta ústecký poslanec Jaroslav Foldyna, který by chtěl růži přebarvit načerveno. "Panu Foldynovi jsme to vysvětlili, i když je boxer, myslím, že to pochopil. Slíbil mi, že to už nebude komentovat.

Kdyby ještě něco říkal, tak mi to na něj práskněte," řekl v nadsázce Zaorálek. Foldyna při odchodu z jednání strany odpověděl na otázku, jak se mu logo líbí, v podobném duchu. "Příště ho ztmavíme," pronesl mezi dveřmi Lidového domu

Ministr zahraničí je přesvědčený, že strana musí ukončit "psychoanalýzu", jak říká vnitřním třenicím a hádkám o místa na kandidátkách pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. "Jsme země, která má čtvrtý nejmenší dluh HDP v celé Evropské unii," upozornil Zaorálek.

Podle něj je výsledkem práce sociální demokracie to, že stát zrušil poplatky ve zdravotnictví, školství je bezplatné a Česko poskytuje lidem "ohromnou pomoc v oblasti sociální a veřejné služby".

"Byl bych rád, kdybychom v sociální demokracii skončili s psychoanalýzou, mluvením o sobě, a kdybychom začali mluvit o tom, co země potřebuje," dodal Zaorálek. 

 

Právě se děje

před 16 minutami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy