"Cirkus Babiš, potápíte demokracii." Proti premiérovi na jihu Čech demonstrovaly desítky lidí

ČTK ČTK
5. 6. 2018 11:58
Babiš se s protesty setkal již ráno na nádraží v Českých Budějovicích.
Protesty proti Andreji Babišovi na jihu Čech.
Protesty proti Andreji Babišovi na jihu Čech. | Foto: ČTK

České Budějovice - Několik desítek lidí v úterý dopoledne protestovalo proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO) během vládní návštěvy na jihu Čech. Asi tři desítky demonstrantů čekaly na Babiše před Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích, kam premiér mířil na setkání se starosty z regionu. Babiš, který podle demonstrantů potápí v zemi demokracii, si protestujících nevšímal.

"Cirkus Babiš, cirkus Babiš!" pokřikovali lidé, když se před muzeem objevil mikrobus se členy vlády. Premiér na výtky nereagoval a v doprovodu jihočeské hejtmanky Ivany Stráské (ČSSD) zamířil rovnou na setkání se starosty.

Účastníci akce drželi v ruce cedule s nápisy jako: "Potápíte demokracii a morálku," nebo "Tady nieje Babišovo," či "Korupce se má vyšetřovat na všech úrovních. Kdy začnete u sebe?"

Babiš je v Jihočeském kraji v den, kdy jsou po republice plánované demonstrace proti němu a jeho vládě podporované komunisty. Mezi tyto aktivity patřil i dopolední protest u muzea. Demonstrace se má na stejném místě konat i odpoledne, kdy se mají členové kabinetu setkat s místními.

Protestující konfrontovali podle serveru novinky.cz Babiše už ráno na nádraží v Českých Budějovicích. Tam jej kritizovala jedna žena, vyčítala mu mimo jiné zvažovanou podporu KSČM pro plánovanou vládu ANO a sociálních demokratů.

 

Právě se děje

Další zprávy