Číňané ukousnou část z Kellnerova Home Creditu. Smlouvu o partnerství podepíší před Zemanem na Hradě

Lukáš Prchal Nikita Poljakov, Lukáš Prchal
18. 7. 2017 6:45
Home Credit a asijský investiční fond v úterý večer na Pražském hradě za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana podepíší smlouvu o spolupráci. Čínský investor vloží do klíčové firmy nejbohatšího Čecha Petra Kellnera 7,4 miliardy korun. Cílem je připravit vstup čínské pobočky Home Creditu na mezinárodní burzu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Home Credit

Praha - Už dva roky špičky skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera uvažují nad vstupem zahraničního investora do jejich klíčové firmy Home Credit. Nyní dojednali miliardový vklad do čínské pobočky.

Důležitou investici v hodnotě několika miliard korun v úterý podepíše šéf Home Creditu Jiří Šmejc s čínským investorem na Pražském hradě v přítomnosti prezidenta Miloše Zemana u příležitosti probíhajícího Čínského investičního fóra.

"O vstupu partnera do firmy uvažujeme už dva roky, teď děláme první krok. Potřebujeme, aby nám pomohl ještě lépe se integrovat do místního prostředí, což nám otevře lepší možnosti spolupráce například s telefonními operátory či bankami," vysvětlil Šmejc.

Důvodů, proč pustit čínského investora do Home Creditu, mají tuzemští miliardáři několik. Jedním z nich je potřeba financovat masivní růst v Asii, kde úvěrová společnost uzavře denně kolem 75 tisíc smluv. 

Čína je pro skupinu PPF nejrychleji rostoucím trhem Home Creditu ve světě. Na objem poskytnutých úvěrů je dokonce větší než všechny jeho sesterské společnosti dohromady. Provozuje přes 200 tisíc prodejních míst. 

Cílem je navíc připravit vstup čínské pobočky Home Creditu na mezinárodní burzu. I proto si už podle informací redakce začala skupina PPF namlouvat v Londýně špičky investičního bankovnictví, které mají s přípravou vstupu na burzu pomoci. O vstupu Home Creditu v nějaké podobě na burzu uvažují akcionáři společnosti již přes deset let.

Více čtěte v úterních Hospodářských novinách.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy