Číňané ukousnou část z Kellnerova Home Creditu. Smlouvu o partnerství podepíší před Zemanem na Hradě

Home Credit a asijský investiční fond v úterý večer na Pražském hradě za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana podepíší smlouvu o spolupráci. Čínský investor vloží do klíčové firmy nejbohatšího Čecha Petra Kellnera 7,4 miliardy korun. Cílem je připravit vstup čínské pobočky Home Creditu na mezinárodní burzu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Home Credit

Praha - Už dva roky špičky skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera uvažují nad vstupem zahraničního investora do jejich klíčové firmy Home Credit. Nyní dojednali miliardový vklad do čínské pobočky.

Důležitou investici v hodnotě několika miliard korun v úterý podepíše šéf Home Creditu Jiří Šmejc s čínským investorem na Pražském hradě v přítomnosti prezidenta Miloše Zemana u příležitosti probíhajícího Čínského investičního fóra.

"O vstupu partnera do firmy uvažujeme už dva roky, teď děláme první krok. Potřebujeme, aby nám pomohl ještě lépe se integrovat do místního prostředí, což nám otevře lepší možnosti spolupráce například s telefonními operátory či bankami," vysvětlil Šmejc.

Důvodů, proč pustit čínského investora do Home Creditu, mají tuzemští miliardáři několik. Jedním z nich je potřeba financovat masivní růst v Asii, kde úvěrová společnost uzavře denně kolem 75 tisíc smluv. 

Čína je pro skupinu PPF nejrychleji rostoucím trhem Home Creditu ve světě. Na objem poskytnutých úvěrů je dokonce větší než všechny jeho sesterské společnosti dohromady. Provozuje přes 200 tisíc prodejních míst. 

Cílem je navíc připravit vstup čínské pobočky Home Creditu na mezinárodní burzu. I proto si už podle informací redakce začala skupina PPF namlouvat v Londýně špičky investičního bankovnictví, které mají s přípravou vstupu na burzu pomoci. O vstupu Home Creditu v nějaké podobě na burzu uvažují akcionáři společnosti již přes deset let.

Více čtěte v úterních Hospodářských novinách.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

před 37 minutami

Pietro Filipi je v konkurzu, česká módní společnost dluží asi 513 milionů korun

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993.

Insolvenční řízení s oběma společnostmi bylo zahájeno v únoru. Důvodem byla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička nebyl schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. S pohledávkami ke společnosti Pietro Filipi se od začátku insolvenčního řízení přihlásilo 153 věřitelů, u Pietro Filipi stores jich je 52.

Zdroj: ČTK
Další zprávy