Chytrá karanténa přehledně: Jak se do ní člověk zapojí a proč má zpoždění

Radek Bartoníček Radek Bartoníček
20. 4. 2020 19:43
O chytré karanténě se sice mluví už několik týdnů, ale její ostrý start po celé zemi ještě stále nezačal. Přečtěte si to nejpodstatnější o této metodě, která má výrazně pomoci v boji proti pandemii koronaviru. Zároveň přinášíme reakce ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a jeho náměstka Romana Prymuly, kteří na dotaz Aktuálně.cz v pondělí vysvětlovali, proč se systém nerozjel dle původních slibů.
Studenti medicíny z brněnské Masarykovy univerzity pomáhají v prostorách Krajské hygienické stanice v Brně s projektem takzvané chytré karantény.
Studenti medicíny z brněnské Masarykovy univerzity pomáhají v prostorách Krajské hygienické stanice v Brně s projektem takzvané chytré karantény. | Foto: ČTK

Co je chytrá karanténa

Odborníci používají kromě názvu chytrá karanténa také název inteligentní karanténa. Jedná se o systém, který by měl zachytit co největší množství lidí nakažených koronavirem. Název chytrá či inteligentní byl zvolený proto, že se při jeho fungování využívají mobilní data a bankovní karty.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Bohemians se utkají s Pardubicemi v sobotu a s Jabloncem v úterý

Odložený duel 9. kola první fotbalové ligy mezi Jabloncem a Bohemians 1905 se odehraje v úterý 8. prosince od 17:00. Zápas 10. kola proti Pardubicím pak Pražané nesehrají tento pátek, ale o den později od 14:00. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu.

Další zprávy