reklama
 
 

Chovancův náměstek pro ekonomiku končí, práci předá kolegovi

Aktualizováno 27. 6. 2014 16:23
Lubomír Metnar odejde k 15. červenci. Jeho práci převezme náměstek Jiří Zmatlík, který má na starosti strategie a evropské fondy.

Praha - Na postu náměstka ministra vnitra Milana Chovance končí Lubomír Metnar.

Informaci jako první přinesl český rozhlas, ministr ji potvrdil. Náměstek pro ekonomiku a provoz odejde k 15. červenci. Metnarovu práci převezme náměstek Jiří Zmatlík, který má na starosti strategie a evropské fondy.

Ke stejnému datu ministrovu kancelář opustí více než desítka lidí.

Reorganizace podle Chovance umožní rychlejší a plynulejší přenos informací v rámci vedení a efektivnější kontrolu. Součástí systému je také návrat k původnímu počtu pěti náměstků. Metnar nebude dále na vnitru působit. Chovanec uvedl, že s náměstkem byl dohodnutý na půlroční misi a váží si jeho spolupráce.

Posílení kontroly je na místě

Od reorganizace si slibuje lepší řízení ministerstva. "Vytváříme předstupeň pro zákon o úřednících, který se připravuje. Je to předstupeň pro vznik funkce státního tajemníka," dodal. Více než deset lidí odejde z kanceláře ministra kvůli nadbytečnosti.

"Očekávám daleko lepší kontrolu dokumentů, které ministerstvo vypouští. Po zkušenostech, které máme z některých odborů, kdy nemůžeme do dneška nalézt dokumenty například k evropským fondům, si myslím, že posílení kontroly je na místě," upřesnil Chovanec.

Ministr o problémech s dokumentací hovořil již koncem dubna, kdy označil řadu projektů vnitra, na něž lze čerpat peníze EU, jako v žalostném stavu. Kontroly údajně ukázaly, že chybí například různé materiály. Pokud se u rizikových projektů zjistí pochybení konkrétních lidí, nevyloučil trestní oznámení.

autoři: Domácí, ČTK | 26. 6. 2014 13:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama