Česko zasáhne v úterý silná vichřice s větrem o rychlosti až 110 kilometrů za hodinu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
22. 10. 2018 11:57
V úterý odpoledne zasáhne Česko silná vichřice s větrem o rychlosti až 90, na horách až 110 kilometrů za hodinu, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí pro všechny kraje až do středeční 15. hodiny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - "V průběhu úterý bude na našem území zesilovat severozápadní vítr. Očekáváme, že nejsilnější bude v nočních hodinách z úterý na středu a v průběhu středy bude zvolna slábnout," uvedli meteorologové.

Meteorologové varují, že může dojít k poškození stromů, lesních porostů nebo budov. Hrozí tak nebezpečí úrazu uvolněnými předměty či polámanými větvemi.

"Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel," zdůrazňují meteorologové ve výstraze. Zároveň varují před horskými túrami.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Při nehodě autobusu s poutníky v Saúdské Arábii zemřelo nejméně 35 lidí

Nejméně pětatřicet mrtvých a čtyři zraněné si ve středu vyžádala dopravní nehoda v saúdskoarabské provincii Medína. Informoval o tom podle agentury Reuters policejní mluvčí s tím, že šlo o občany Saúdské Arábie a asijských zemí. Zpravodajský web Arab News uvedl, že nehoda se stala, když se osobní auto střetlo s autobusem s muslimskými poutníky asi 170 kilometrů od města Medína. Web zároveň zveřejnil fotografii hořícího autobusu. Policie uvedla, že incident nadále vyšetřuje a bližší podrobnosti o totožnosti obětí neposkytla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy