Česko není dálnice, kudy proudí stovky hledaných. Kritiku kvůli G20 odmítám, napsal Němcům Chovanec

Jakub Zelenka Jakub Zelenka
13. 7. 2017 16:51
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se ohradil proti kritice německého experta CDU Armina Schustera, který kritizuje Čechy a Poláky, že během summitu G20 dostatečně nehlídali hranice. Chovanec proto napsal dopis německému ministru vnitra Thomasovi de Maizièrovi.
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se rozhodl kvůli kritice německé Křesťanskodemokratické unie (CDU), že Česko dostatečně nehlídá hranice s Německem, obrátit přímo na spolkového ministra vnitra Thomase de Maizièra.

Stranický expert  Armin Schuster totiž prohlásil, že v souvislosti se summitem G20, během něhož v Hamburku probíhaly nepokoje, Češi s Poláky zanedbali pátrání podél hranic.

"Česko není dálnicí do Německa, kudy by proudily stovky cizinců v pátrání," napsal Chovanec na Twitteru a západním sousedům poslal dopis. "Obrátil jsem se na svého kolegu de Maizièra ve věci kritiky Česka ze strany poslance Schustera. Tu jednoznačně odmítám. Zadržení lidé v Německu byli pouze v jejich databázi, ne v těch tuzemských či EU," vysvětlil.

Kritiku odmítá i cizinecká policie. "Pátrání podél hranic probíhalo standardně a té činnosti se naprosto pečlivě a každodenně věnujeme," reagovala mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

 

Právě se děje

před 34 minutami

ÚOHS potrestal pět firem, uzavřely kartelovou dohodu na IT zakázku v Přerově

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal pět společností, které se zabývají přenosem dat a informací, pokutami v souhrnné výši přesahující 118 milionů korun. Důvodem byla kartelová dohoda, kterou firmy AutoCont, Tesco SW, O2 Czech Republic, Emos a Bach systems uzavřely o veřejné zakázce vypsané přerovskou radnicí. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Kartelovou dohodu úřad potrestal letos v únoru, o rozhodnutí ale informoval až nyní po nástupu nového předsedy Petra Mlsny. Ten chce o rozhodnutích informovat častěji a více je zdůvodňovat.

"Uvedené společnosti si prostřednictvím vzájemných kontaktů a výměny informací rozdělily plnění veřejné zakázky zadávané městem Přerovem a všechny (s výjimkou společnosti O2 Czech Republic) se podílely i na tvorbě zadání předmětné zakázky, a to vše s cílem ovlivnit její výsledek tak, aby nabídka, na jejímž plnění se budou všichni účastníci řízení podílet, byla vítězná," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy