Cenová válka v praxi. T-Mobile má nižší tržby

Tereza Holanová Tereza Holanová
8. 8. 2013 12:51
Meziročně operátor na tržbách přišel o 8 procent na 11,8 miliardy korun
Sídlo společnosti T-Mobile v pražských Roztylech
Sídlo společnosti T-Mobile v pražských Roztylech | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Mobilní operátor T-Mobile vykázal v prvním pololetí o osm procent nižší tržby než ve stejném období před rokem. V prvním šesti měsících činily 11,8 miliardy korun, z toho 10,1 miliardy korun pocházelo z mobilních služeb, informovala společnost.

Pokles způsobilo především zlevnění služeb. K tomu T-Mobile přistoupil v rámci cenové války mezi tuzemskými mobilními operátory, kteří letos na jaře uvedli na trh neomezené tarify.

Horší výsledek ale částečně kompenzoval vyšší počet zákazníků - počet klientů stoupl o 169 tisíc na 5,67 milionu, více než polovina z nich přitom měla s T-Mobilem uzavřenou smlouvu. Na nový neomezený tarif S námi přešlo od dubna přes 450 tisíc zákazníků - 275 tisíc z nich si zvolilo "S námi síť nesíť" za 749 Kč při uzavření dvouleté smlouvy.

Počet provolaných minut se za první pololetí zvýšil o 5,3 procenta a objem přenesených dat se téměř zdvojnásobil na 2 820 terabytů, uvádí T-Mobile. Průměrná měsíční útrata za mobilní služby činila 300 korun, tedy o 17,4 procenta méně než loni.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy