Celníci objevili v kamionu ve Valašském Meziříčí dva Pákistánce bez dokladů

ČTK ČTK
26. 9. 2018 15:01
Kamion vezl zboží z Turecka, které hodlali celníci zkontrolovat přímo v areálu celního úřadu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Nera Hořovice

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) - Celníci objevili v nákladovém prostoru kamionu ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku dva muže údajně z Pákistánu. Kamion vezl zboží z Turecka, které hodlali celníci zkontrolovat přímo v areálu celního úřadu.

Poté, co je upoutal nestandardní stav krycí plachty vozidla, našli uvnitř návěsu dva muže bez cestovních dokladů. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí Celního úřadu pro Zlínský kraj Dušan Janiš.

Zadržení lidé podle něj celníkům sdělili, že pocházejí z Pákistánu. "Do nákladového prostoru zajištěného v Turecku celní závěrou vnikli podle všeho proříznutou plachtou. Obě osoby byly předány k dalšímu řízení příslušníkům cizinecké policie," uvedl Janiš.

Krajský policejní mluvčí Petr Jaroš potvrdil, že zadrženi byli dva muži. "Neměli u sebe žádné doklady. Uvedli jenom některé údaje, které nyní musíme ověřit a muže řádně ztotožnit," uvedl.

Variant dalšího vývoje je podle něj několik. Policisté budou mimo jiné zjišťovat, zdali muži nezažádali o azyl v některé ze zemí mimo Českou republiku. "Muži také mohou například zažádat o azyl v ČR, popřípadě budou vráceni zpět za hranice," uvedl Jaroš. Zadržená dvojice nadále zůstává v cele.

Migranti v Belgii obsadili český kamion:

Cesta hrůzy do Británie. Migranti v Belgii obsadili český kamion | Video: Nera Hořovice
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy