Celníci objevili v kamionu ve Valašském Meziříčí dva Pákistánce bez dokladů

ČTK ČTK
26. 9. 2018 15:01
Kamion vezl zboží z Turecka, které hodlali celníci zkontrolovat přímo v areálu celního úřadu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Nera Hořovice

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) - Celníci objevili v nákladovém prostoru kamionu ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku dva muže údajně z Pákistánu. Kamion vezl zboží z Turecka, které hodlali celníci zkontrolovat přímo v areálu celního úřadu.

Poté, co je upoutal nestandardní stav krycí plachty vozidla, našli uvnitř návěsu dva muže bez cestovních dokladů. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí Celního úřadu pro Zlínský kraj Dušan Janiš.

Zadržení lidé podle něj celníkům sdělili, že pocházejí z Pákistánu. "Do nákladového prostoru zajištěného v Turecku celní závěrou vnikli podle všeho proříznutou plachtou. Obě osoby byly předány k dalšímu řízení příslušníkům cizinecké policie," uvedl Janiš.

Krajský policejní mluvčí Petr Jaroš potvrdil, že zadrženi byli dva muži. "Neměli u sebe žádné doklady. Uvedli jenom některé údaje, které nyní musíme ověřit a muže řádně ztotožnit," uvedl.

Variant dalšího vývoje je podle něj několik. Policisté budou mimo jiné zjišťovat, zdali muži nezažádali o azyl v některé ze zemí mimo Českou republiku. "Muži také mohou například zažádat o azyl v ČR, popřípadě budou vráceni zpět za hranice," uvedl Jaroš. Zadržená dvojice nadále zůstává v cele.

Migranti v Belgii obsadili český kamion:

Cesta hrůzy do Británie. Migranti v Belgii obsadili český kamion | Video: Nera Hořovice
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy