Kauza Rath: Odvolal se žalobce i exhejtman, spis půjde k vrchnímu soudu

Marek Pokorný Marek Pokorný
30. 11. 2015 14:51
Spis v kauze exhejtmama Davida Ratha, odsouzeného k 8,5 roku za korupci, poputuje k Vrchnímu soudu v Praze. Odvolání si podle mluvčí Krajského soudu v Praze Zuzany Steinerové podali jak všichni prvoinstančně odsouzení - tedy včetně spolupracující obžalované Ivany Salačové, která tak dostala jen podmínku -, tak žalobce Petr Jirát. Ten neprotestuje proti délce nepodmíněných trestů, ale tomu, že soudce nenechal Rathovi i manželům Kottovým propadnout veškerý jejich majetek. Spis však na vrchní soud neodejde okamžitě, část obžalovaných podle Steinerové učinila v odvoláních chyby, které musí odstranit.
David Rath
David Rath | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 10 minutami

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy