K čemu nás zavazují kvóty? Poslanci evropského výboru často netuší, co unie Česku skutečně ukládá

Veronika Neprašová Ondřej Houska Jiří Kropáček Veronika Neprašová, Ondřej Houska, Tomáš Klézl, Jiří Kropáček
Aktualizováno 19. 2. 2018 10:19
Odmítání uprchlíků navzdory Evropské unii je nejvýraznější zahraniční téma českých politiků. Stejně jako všechno, co nám "Brusel" údajně nutí proti naší vůli bez možnosti cokoliv ovlivnit. Aktuálně.cz se zeptalo na čtyři klíčové otázky o fungování EU všech poslanců ze sněmovního výboru pro evropské záležitosti, na kterém se projednává veškerá důležitá legislativa a nařízení unie. Zcela správně odpověděli jen čtyři z nich.

načítám grafiku

Z osmnácti členů výboru se Aktuálně.cz nepodařilo oslovit pouze poslankyni ANO Andreu Babišovou, která je na nemocenské a několik dní nezvedá telefon. Ze zbývajících odmítli na otázky odpovědět Jan Skopeček a Jan Zahradník z ODS a Lubomír Volný z SPD.

Zelené odpovědi jsou zodpovězeny z velké části nebo zcela správně, žluté zhruba z poloviny dobře a červené pak téměř či zcela chybně.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy