Biskup Herbst měl pozitivní test na koronavirus, v karanténě je i Dominik Duka

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 3. 2020 22:31
Biskup Karel Herbst je ve vážném stavu a byl převezen na jednotku intenzivní péče. V domácí karanténě je proto i arcibiskup Dominik Duka a v izolaci zůstávají i další pražští biskupové. Herbst je v nemocnici od pátku. Hospitalizován byl v Nemocnici pod Petřínem.
Kardinál Dominik Duka.
Kardinál Dominik Duka. | Foto: Jakub Plíhal

"V sobotu 28. března bylo u pražského pomocného biskupa Karla Herbsta potvrzeno onemocnění Covid-19. Byl převezen do pražské střešovické nemocnice na jednotku intenzivní péče. Jeho stav je vážný. Modleme se za jeho uzdravení," uvedlo Arcibiskupství pražské.

Web České biskupské konference uvedl, že Herbst byl v nemocnici hospitalizován v pátek s plicním nálezem a s problémy se srdcem.

Herbst, který se narodil v roce 1943, je emeritní pomocný biskup pražský. Na funkci pomocného biskupa na svou vlastní žádost rezignoval v roce 2016. Důvodem byla únava a vysoký věk.

Podle České televize je kvůli pozitivnímu testu Herbsta v domácí karanténě Duka i další pražští biskupové. Podle webu Pražského arcibiskupství Dukovi v pražské arcidiecézi pomáhají kromě Herbsta také biskupové Václav Malý a Zdenek Wasserbauer.

Arcibiskupův mluvčí Romuald Štěpán Rob ČT řekl, že Duka se cítí naprosto zdráv, z preventivních důvodů se však bude držet v ústraní, aby dodržoval hygienická opatření. Bude i nadále pracovat a bude v kontaktu se spolupracovníky, dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy