Foto: Barevný průvod protančil Prahou. Na Prague Pride přišlo o pět tisíc lidí více než loni

Foto: Barevný průvod protančil Prahou. Na Prague Pride přišlo o pět tisíc lidí více než loni
Podle Rambouskové je maršálkovský titul pro lidi, kteří mohou pro komunitu LGBT i ostatní představovat vzor.
Do Prahy se přitom sjeli lidé z celého světa.
Někteří si pořídili speciální kostýmy.
V davu se objevila také řada zástupců politických stran. Alegorický vůz Pirátské strany vypadal jako loď.
Foto: David Kohout
David Kohout mdan David Kohout, mdan
11. 8. 2018 17:22
Na 40 tisíc lidí se zúčastnilo sobotního průvodu Prague Pride na podporu LGBT komunity. Podle pořadatelů se do letošního barevného procesí zapojilo o pět tisíc lidí více než vloni. Roztančený dav s duhovými vlajkami doprovázelo patnáct alegorických vozů se zvukovými systémy. Na pořádek dohlížejí desítky policistů. Akce vyvrcholí na letenské pláni, kde je připraven hudební program.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Při střelbě na Jižním Městě zemřel muž, žena je vážně zraněná

Dva lidé byli ve středu časně ráno postřeleni v jednom z bytových domů na pražském Jižním Městě. Muž svým zraněním na místě podlehl, žena skončila v kritickém stavu v nemocnici. Případ vyšetřují kriminalisté.

Podle policie se střílelo před 05:00 v Ledvinově ulici. Muž utrpěl střelné zranění hlavy, žena měla zranění břicha. "Vzhledem k povaze případu nebudeme v současné době sdělovat další informace," řekla pražská policejní mluvčí Lucie Drábková.

před 1 hodinou

Nehoda u Slavkova zastavila provoz u Slavkova, jeden muž zemřel a tři jsou těžce zranění

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Jeden muž zemřel, další tři jsou těžce zranění, řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Záchranná služba na místo vyslala šest posádek včetně vrtulníku. Jeden muž při nehodě zemřel, podle mluvčí Kropáčkové ještě před příjezdem záchranářů. "Další tři pacienty jsme s těžkým poraněním převezli na urgentní příjmy brněnských nemocnic," uvedla Kropáčková.

Další zprávy