Baníkovec dostal za řádění v Brně čtyři měsíce vězení

Veronika Lehovcová Suchá Veronika Lehovcová Suchá
27. 2. 2009 13:25
Už v minulosti měl potíže se zákonem, proto dostal přísnější trest

Praha - Čtyři měsíce "natvrdo" si odpyká jeden z fanoušků Baníku Ostrava za násilnosti, které vypukly během víkendového ligového zápasu v Brně.

O trestu za výtržnictví dnes rozhodl soudce městského soudu v Brně Tomáš Kurfiřt. "Podstatné pro výši trestu bylo to, že už byl v minulosti několikrát souzen. Podmínka ani veřejně prospěšné práce ale nevedly k nápravě," řekl Aktuálně.cz Kurfiřt.

Odsouzený Aleš Badinka už v minulosti spáchal několik trestných činů, soudce ho proto potrestal přísněji než ostatní výtržníky. "Mezi skutky bylo v minulosti i výtržnictví a ublížení na zdraví. Ovšem ne v souvislosti se sportovním utkáním," dodává soudce.

Badinka podle obžaloby vrthl opilý na hrací plochu stadionu a nechtěl se vrátit do sektoru diváků.

Zatím není jasné, zda se stát nebo Badinka odvolají.

Kvůli incidentu na brněnském fotbalovém stadionu soudce už ve středu potrestal tři české a jednoho polského fanouška. Češi dostali za výtržnictví tresty veřejně prospěšných prací v rozmezí 250 až 400 hodin. Polák byl na pět let vyhoštěn z České republiky.

Mladíci v neděli několik minut před avizovaným začátkem zápasu překonali zábrany, vběhli na hrací plochu, neposlouchali výzvy pořadatelů a napadali ochranku.

Vůbec poprvé od zavedení nových bezpečnostních pravidel na českých stadionech přitom na sportovišti nebyla policie. Ta se dostavila až poté, kdy pořadatel vyhodnotil, že situaci sám nezvládne, a přivolal ji.

Policie zpětně ohodnotila svůj zákrok na osmdesát tisíc korun. Není ale ještě jasné, zda je brněnskému fotbalu skutečně naúčtuje.

 

Právě se děje

Další zprávy