Babišův rok obrazem: Úspěchy ve volbách i první rozpočet

Foto: Vojtěch Marek
Mikuláš Klang Mikuláš Klang
3. 1. 2015 8:21
Jaký byl pro Andreje Babiše rok 2014? Zejména ve znamení voleb - ty do Evropského parlamentu byly vítězné, hnutí nepropadlo ani v klání o křesla v Senátu a vedení měst a obcí.

Praha - Tažení hnutí ANO Andreje Babiše pokračovalo i v roce 2014. Po úspěchu ve volbách do Sněmovny ovládlo i volby do Evropského parlamentu. V komunálních volbách jeho kandidáti uspěli ve velkých městech včetně Prahy, kde se primátorkou stala Adriana Krnáčová.

Na druhou stranu se Babiš musel potýkat s kritikou a odchody některých svých ministrů. Věra Jourová kabinet opustila poté, co se stala kandidátkou na post eurokomisařky. Ministr dopravy Antonín Prachař pak rezignoval poté, co byl kritizován za špatné výsledky při stabilizaci situace na Ředitelství silnic a dálnic.

Důležitým momentem pro Babiše bylo i rozhodnutí bratislavského soudu. Ten dal ministru financí za pravdu, když rozhodl, že Babiš vědomě nespolupracoval s StB.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Policie obvinila tři lidi z podvodu se škodou přes miliardu korun. Podle kriminalistů nabízeli investice na světových burzách, Poškozených je 2060.

Zdroj: ČTK
Další zprávy