Politikář: Pravda o zemědělství. Sobotka pěstuje zelený tulipán

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
20. 12. 2013 14:40
Insider odhalil pravý důvod, proč Lidový dům tak bažil po resortu zemědělství.
Foto: Tomáš Kunc

Politikář – Před zimním slunovratem politici splynuli s přírodou a vypukla řež o zemědělství. Lidovci prohlásili, že sebou nenechají orat, na trojkoaličním půdorysu ani jinde. Nakonec si plácli: Dohoda platí, dokud do ní někdo nehodí vidle.

Sociálnědemokratickým stínovým ministrem zemědělství je jistý Michal Hašek, což teprve vysvětluje, proč Lidový dům tak baží zrovna po téhle portfeji. Je zajímavé, že to zatím zůstalo bez povšimnutí. Asi proto, že v Praze nikdo, a novináři už vůbec, netuší, že nějaké zemědělství existuje.

Ovšem vidouce ustavičně vysmátého Bohuslava Sobotku, klademe si otázku, jestli příčinou té rvačky o zemědělství nejsou především zájmy pěstitelů rostlin pod umělým osvětlením.

-          ODS, jsouc od obdělávání vládní půdy odstavena, vzývá alespoň návrat ke kořenům. Proto předsedkyní buňky Chomutov-Palermo zvolila Mgr. Ivanu Řápkovou.

Na své kořeny si před svátky vzpomněla i Česká pošta ministerstva vnitra a pochlubila se smělým tvrzením, že bude lidem doručovat balíky. Pochopitelně ve volném čase, až se pošťáci vrátí z pochůzek po benzínových pumpách.

-          Televize Prima oznámila, že na Nový rok bude místo Zemana dávat Klause. Volební kvórum pro přednesení novoročního projevu tak kleslo na 0,42 procenta odevzdaných hlasů, což je světový rekord. Do televize dneska může úplně každej. Volejte řediteli! Nebo nevolejte, ten už zamluvil Štrougala. Nový rok si pozvracet nedáme.

-          Nejlepší koalice je jednočlenná koalice. Ve světle vlekoucích se jednání nabývá tato oblíbená myšlenka Miloše Zemana na aktuálnosti. Úspěšně ji aplikuje například prezidentopremiér Gurbanguli Berdymuhamedov, který tento týden uspořádal volební vítězství Demokratické strany Turkmenistánu.

Sám Berdymuhamedov se členství ve straně vzdal s vysvětlením, že v "pluralitním politickém systému" nechce nikoho zvýhodňovat. Jak blízké, jak inspirativní!

-          Aby ani zrnko letošního rozpočtu nepřišlo nazmar, nechal Podivínský lidovecký ministr životního prostředí rozfofrovat poslední peníze za tisíc dámských kalhotek s bobrem. A my jsme doteď naivně předpokládali, že bezpečnostní prověrky veřejných činitelů se týkají i fetišismu. Hezký víkend a šťastné a veselé, milí čtenáři.

JAN LIPOLD

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy