Policie prověřila účty Patrika Oulického a předala štafetu ústecké kriminálce

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
12. 4. 2013 10:00
Detektivové totiž během prověřování indicií z FAÚ odhalili jednu transakci, kterou vyhodnotili jako podezřelou. Zda v tomto konkrétním případě byl spáchán trestný čin, už však nezjišťuje protikorupční policie, ale vyšetřovatelé z hospodářské kriminálky Ústeckého kraje.
Foto: Tomáš Kunc

Za kulisy událostí - Detektivové z protikorupční policie ukončili vyšetřování podezřelých transakcí, které protékaly přes konto vlivného severočeského podnikatele a bývalého člena ODS Patrika Oulického.

Případ začal zjištěním Finančně analytického útvaru ministerstva financí. Analytici útvaru předali policii údaje z účtů Patrika Oulického, na nichž zaznamenali částky od tisíce do desítek milionů korun. Souvisely s jeho podnikáním a FAÚ zjistil, že zachyceným částkám neodpovídalo Oulického daňové přiznání – podnikatel přiznal méně, než mu přes účet proteklo.

Policie však uzavřela vyšetřování s tím, že neobjevila trestný čin. Případ prověřovala více než rok. „Šetřením jsme nezjistili, že by se jednalo o podezření z trestného činu, a tak jsme věc ukončili,“ potvrdil mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Přesto prověřování Patrika Oulického definitivně neskončilo.

Detektivové totiž během prověřování indicií z FAÚ odhalili jednu transakci, kterou vyhodnotili jako podezřelou. Zda v tomto konkrétním případě byl spáchán trestný čin, už však nezjišťuje protikorupční policie, ale vyšetřovatelé z hospodářské kriminálky Ústeckého kraje.

„Zabýváme se tím. Vzhledem k probíhajícímu šetření nelze poskytovat bližší informace,“ řekla mluvčí ústecké krajské policie Šárka Poláčková, a tak nezodpověděla ani otázku, zda Patrik Oulický na policii vypovídal.

Jeho advokáti František Nesvadba a Aleš Dostál Insideru řekli, že o tom nevědí a že se ani oni sami takového aktu vyšetřování nezúčastnili.

Otázky týkající se tohoto vyšetřování zaslal Insider také Patriku Oulickému, avšak vlivný muž ústeckého regionu, který z ODS odešel před několika týdny, neodpověděl.

Podobně jako jeho prověřovala policie na základě zjištění FAÚ také dalšího vlivného regionálního politika – chomutovského exsenátora Alexandra Nováka. FAÚ rovněž zjistil na jeho kontě pohyb až stomilionových částek, s nimiž nekorespondovaly zaplacené daně, policie však uzavřela práci se stejným výsledkem jako u Oulického – nebyl spáchán trestný čin.

Alexandr Novák jak známo byl minulý týden zadržen, aby nastoupil trest vězení ve svém starším korupčním případu.

Radek Nohl

 

Právě se děje

Další zprávy