Policie prověřila účty Patrika Oulického a předala štafetu ústecké kriminálce

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
12. 4. 2013 10:00
Detektivové totiž během prověřování indicií z FAÚ odhalili jednu transakci, kterou vyhodnotili jako podezřelou. Zda v tomto konkrétním případě byl spáchán trestný čin, už však nezjišťuje protikorupční policie, ale vyšetřovatelé z hospodářské kriminálky Ústeckého kraje.
Foto: Tomáš Kunc

Za kulisy událostí - Detektivové z protikorupční policie ukončili vyšetřování podezřelých transakcí, které protékaly přes konto vlivného severočeského podnikatele a bývalého člena ODS Patrika Oulického.

Případ začal zjištěním Finančně analytického útvaru ministerstva financí. Analytici útvaru předali policii údaje z účtů Patrika Oulického, na nichž zaznamenali částky od tisíce do desítek milionů korun. Souvisely s jeho podnikáním a FAÚ zjistil, že zachyceným částkám neodpovídalo Oulického daňové přiznání – podnikatel přiznal méně, než mu přes účet proteklo.

Policie však uzavřela vyšetřování s tím, že neobjevila trestný čin. Případ prověřovala více než rok. „Šetřením jsme nezjistili, že by se jednalo o podezření z trestného činu, a tak jsme věc ukončili,“ potvrdil mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Přesto prověřování Patrika Oulického definitivně neskončilo.

Detektivové totiž během prověřování indicií z FAÚ odhalili jednu transakci, kterou vyhodnotili jako podezřelou. Zda v tomto konkrétním případě byl spáchán trestný čin, už však nezjišťuje protikorupční policie, ale vyšetřovatelé z hospodářské kriminálky Ústeckého kraje.

„Zabýváme se tím. Vzhledem k probíhajícímu šetření nelze poskytovat bližší informace,“ řekla mluvčí ústecké krajské policie Šárka Poláčková, a tak nezodpověděla ani otázku, zda Patrik Oulický na policii vypovídal.

Jeho advokáti František Nesvadba a Aleš Dostál Insideru řekli, že o tom nevědí a že se ani oni sami takového aktu vyšetřování nezúčastnili.

Otázky týkající se tohoto vyšetřování zaslal Insider také Patriku Oulickému, avšak vlivný muž ústeckého regionu, který z ODS odešel před několika týdny, neodpověděl.

Podobně jako jeho prověřovala policie na základě zjištění FAÚ také dalšího vlivného regionálního politika – chomutovského exsenátora Alexandra Nováka. FAÚ rovněž zjistil na jeho kontě pohyb až stomilionových částek, s nimiž nekorespondovaly zaplacené daně, policie však uzavřela práci se stejným výsledkem jako u Oulického – nebyl spáchán trestný čin.

Alexandr Novák jak známo byl minulý týden zadržen, aby nastoupil trest vězení ve svém starším korupčním případu.

Radek Nohl

 

Právě se děje

Aktualizováno před 39 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy