Chce řídit Brno, ve spotu vylézá z popelnice. Byl to můj nápad, říká kandidát ČSSD

Barbora Němcová Barbora Němcová
13. 9. 2018 12:49
Kandidát na brněnského primátora za ČSSD Oliver Pospíšil prý počítal s tím, že netradiční video může sklidit i negativní ohlasy.
"Chtěl bych vás upozornit na to, že podle našeho volebního programu nebudou muset senioři platit za popelnice," říká v klipu Oliver Pospíšil z ČSSD. | Video: Oliver Pospíšil

Brno - Desetitisíce zhlédnutí a stovky sdílení posbíral za pár hodin videospot kandidáta na brněnského primátora Olivera Pospíšila (ČSSD). Politik v něm vylézá z kontejneru a slibuje seniorům odvoz odpadu zdarma.

"Dobrý den, no já jsem se tady trochu začetl, ale hlavně tady na vás čekám. Chtěl bych vám poděkovat za to, že třídíte odpad, a taky bych vás chtěl upozornit na to, že podle našeho volebního programu nebudou muset senioři platit za popelnice," říká ve videospotu kandidát na brněnského primátora Oliver Pospíšil (ČSSD) seniorce, kterou v kontejneru "překvapil".

"Byl to můj nápad," přiznává hned na úvod Pospíšil a vysvětluje, že se mělo jednat o recesi. "Humor je dobré aplikovat v životě v každé činnosti, včetně politiky," myslí si.

S vedením sociální demokracie klip neřešil, radil se pouze se svým týmem. Ostatně ČSSD dala svým kandidátům v komunálních volbách při kampani volnou ruku. "S kolegy jsme to konzultovali, protože člověk může ulítnout až příliš," dodává Pospíšil.

Klip sice nasbíral vysoký počet zhlédnutí, ohlasy pod videem jsou ale spíše posměšné. "Vždycky když si myslím, že zoufalství ČSSD dosáhlo dna, objeví se nový důkaz, že to jde ještě níž," zní jeden z komentářů.

Pospíšil ale s negativními reakcemi počítal. "Šíří se to masově v porovnání s tím, co jsme dávali na sociální sítě dříve. Má to charakter virálního videa," pochvaluje si.

Zároveň si nemyslí, že by video, na němž se zaklením "ježíšmarjá" vylézá z kontejneru na papír, bylo nedůstojné případného budoucího primátora moravské metropole. "Nemyslím si, že je nedůstojné. Humor sluší každému politikovi, pro mě už je dávno pryč doba, kdy byl primátor nějaká nedotknutelná persona," uzavřel Pospíšil.

Videospotem Dominka Feriho se zabýval i soud:

 

Právě se děje

před 11 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy