Boeing vytvořil rekord v nonstop letu

rst, BBC
10. 11. 2005 15:10
Londýn - Boeing překonal nejdelší vzdálenost v nonstop letu. Za 23 hodin uletěl vzdálenost 20 300 kilometrů.
Boeing 777-200LR dokázal překonat rekord v non-stop letu. Uletěl 20300 km
Boeing 777-200LR dokázal překonat rekord v non-stop letu. Uletěl 20300 km | Foto: Boeing

Letadlo Boeing 777-200LR Worldliner přistálo odpoledne na londýnském letišti Heathrow poté, co před 23 hodinami vystartovalo z letiště v Hong-Kongu.

Boeing tímto letem dokázal, kam směřuje budoucnost letecké dopravy. Žádné mezipřistání, žádné přestupy. Tímto letadlem lze spojit ty nejvýznamnější města přímými spoji.

Boeing 777-200LR (Longer Range) je momentálně letadlo s nejdelším doletem na světě. Může pravidelně přepravovat 301 cestujících na vzdálenost až 17 446 kilometrů bez mezipřistání. Jak uvádí server Airways.cz vzhledem k tomuto úctyhodnému doletu se tak stávají komerční realitou i nonstop lety na trasách jako Los Angeles - Dubaj nebo Londýn - Sydney. V druhém případě vzhledem ke vzdušnému proudění nebudou tyto letouny již schopné překonat onu vzdálenost i v opačném směru.

Prvními aerolinkami, které budou tento letoun vlastnit na počátku příštího roku, budou Pakistan International Airlines. Šance, že by jej tato společnost nasadila třeba na linku Islamabád-Praha, je zřejmě nereálná. Přece jen, na takové letadlo, je to vzdálenost poměrně malá.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy