Agrofert musí prodat část První Žatecké

alt
25. 8. 2008 16:40
ÚOHS povolil fúzi firem s podmínkami
Andrej Babiš, generální ředitel a předseda představenstva firmy Agrofert
Andrej Babiš, generální ředitel a předseda představenstva firmy Agrofert | Foto: Agrofert

Praha - Zemědělský holding Agrofert může převzít firmu První Žatecká, bude ale muset odprodat některé její části.

Rozhodnutí dnes oznámil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Potvrdil tak svoje dřívější vyjádření.

Agrofert by podle Úřadu fúzí výrazně zvýšil tržní podíl v některých oborech, ve kterých První Žatecká ve středních a severních Čechách podniká.

Do zemědělsko-potravinářského holdingu První Žatecká patří mimo jiné firmy Zemědělské zásobování a nákup Louny, ZZN Slaný či Animo Žatec.

Skupina Agrofert podnikatele Andreje Babiše měla na konci roku 2007 už 171 firem, více než desetiprocentní podíl měla v 224 společnostech.

Počátkem srpna pak dceřiná firma Agrofertu Penam oznámila nákup pekárny Pekast a mlýnské firmy Nobrs. Tím vzrostl podíl Penamu na pekařském trhu z 12 na 15 procent.

Agrofert již dříve odhadl loňské nekonsolidované tržby na 111 miliard korun a hrubý zisk na pět miliard.

Čtěte dále:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Režisér Lars von Trier má Parkinsonovu nemoc, momentálně dokončuje seriál

Přední dánský režisér Lars von Trier, známý filmy Prolomit vlny, Tanec v temnotách nebo Antikrist, trpí Parkinsonovou chorobou. V pondělí večer to oznámila produkční společnost Zentropa, kterou roku 1992 spoluzakládal.

Dle jejího vyjádření je šestašedesátiletý umělec zatím v dobrém stavu, podstupuje léčbu a dokončuje třetí řadu seriálu Království. První dvě série odehrávající se na neurochirurgickém oddělení kodaňské nemocnice uvedl v 90. letech minulého století, tu třetí nestihl natočit kvůli úmrtí představitele jedné z hlavních rolí. Představí ji až tento měsíc na Benátském filmovém festivalu. Pokud se jeho stav nezhorší, koncem roku k třetí řadě ságy poskytne "omezený" počet rozhovorů, dodala produkční společnost.

Parkinsonova nemoc je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy, ve filmové branži jím trpí například herci Alan Alda a Michael J. Fox a zemřel na něj Ian Holm.

Zdroj: Variety.com
Další zprávy