Zoo se pokoušela spářit hyeny. Dva samce, zjistila po letech

ČTK ČTK
7. 10. 2014 13:14
Až po čtyřech letech a zevrubném vyšetření se přišlo na to, že dvojice hyen má stejné pohlaví.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Wikipedia Commons

Tokio - Japonská zoologická zahrada Marujama Zoo konečně zjistila, proč se jí už čtyři roky nedaří spářit dvojici hyen, které dostala jako párek z Jižní Koreje - jedná se totiž o dva samečky, informovala agentura AFP.

Hyeny označené jako sameček a samička dostala zoo ve městě Sapporo v říjnu 2010 z Koreje. Všechny pokusy přimět je k páření ale vyústily jen ve rvačku. Neobjevoval se sebemenší náznak snahy o sblížení.

Až když zoo provedla ultrazvukové vyšetření a hormonální testy, zjistila, že ve skutečnosti jde o dva samce. Na svou omluvu zoo uvedla, že poznat pohlaví u hyeny může být "velmi obtížné".

Samečkům nicméně svitla naděje, že se přece jen dočkají rodinného života; zoo jim chce pořídit skutečnou samičku.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy