Zemětřesení v Indonésii zabilo nejméně 22 lidí

ČTK ČTK
3. 7. 2013 8:25
Mezi mrtvými je i šest dětí, které zemřely ve zřícené mešitě
Po zemětřesení na Sumatře.
Po zemětřesení na Sumatře. | Foto: Reuters

Banda Aceh (Indonésie) - Nejméně 22 lidí zahynulo a dalších 210 bylo zraněno při silném zemětřesení, které v úterý postihlo indonéskou provincii Aceh. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AFP.

Otřesy o síle 6,1 stupně Richterovy škály poškodily nebo zničily více než 1500 domů a budov.

"Zatím víme, že 22 lidí zemřelo, 210 bylo zraněno a tisíce domů byly poškozeny," uvedl mluvčí národního úřadu pro přírodní katastrofy Sutopo Purwo Nugroho.

Vzpomínky na rok 2004: Indonésii vyděsilo zemětřesení

Přesný rozsah škod ovšem místní úřady teprve zjišťují; do nejpostiženějších oblastí vyslaly vrtulník a letadlo, aby posoudily situaci především v nejpostiženějších oblastech na hranici mezi okrsky Aceh Centre a Bener Meriah.

Zemětřesení v Indonésii, duben 2012.
Zemětřesení v Indonésii, duben 2012. | Foto: Reuters

Policie a záchranáři pokračují v prohledávání zřícené mešity, v níž zemřelo šest dětí, které se v době otřesů účastnily hodiny koránu. Dalších 14 dětí zůstalo uvězněno pod troskami.

Ohnisko otřesů bylo v hloubce deset kilometrů asi 55 kilometrů západně od města Bireun na západním okraji ostrova Sumatra.

Indonésie leží v seizmicky aktivní oblasti. V roce 2004 mimořádně silné zemětřesení u pobřeží provincie Aceh vyvolalo mohutnou vlnu tsunami, jež v Asii zabila 230 000 lidí.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Lesy ČR smějí kvůli kůrovci kácet v Boubínském pralese

Státní podnik Lesy České republiky dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy