Zamilovaný polský agent dostal šest let vězení. Za vztah s běloruskou vyzvědačkou

ČTK ČTK
8. 10. 2015 12:14
Na šest let poslal do vězení polský soud agenta polské kontrarozvědky za to, že prozradil služební tajemství běloruské vyzvědačce, do níž se zamiloval. O zatím nepravomocném verdiktu informoval polský tisk. O tom, že jeho milá pracuje ve službách běloruské tajné služby KGB, věděl a nadřízení mu písemně zakázali se k ní i jen přiblížit. Agent ji ale varoval, že se o ni kontrarozvědka zajímá, a prozradil i další tajné informace. "Třiačtyřicetiletá Běloruska Olga S. byla pohledná žena s oslnivým úsměvem, soudě podle fotografie ze zatykače," napsal polský deník Gazeta Wyborcza. Zmizela již před sedmi lety.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Šestadvacetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy