Oslavy vylodění v Normandii

Oslavy vylodění v Normandii
Zásobovací lodě dorazily na pobřeží, pláž Omaha, 6. června 1944.
Spadlé americké letadlo v městě Bernieres-sur-Mer během invaze v Normandii.
Druhé nejtvrdší boje probíhaly na pláži Juno, kde přistáli kanadští vojáci, v prvních hodinách dosáhly ztráty (mrtví a ranění) padesáti procent nasazených.
Kanadští vojáci během prvního dne invaze u městečka Bernieres-sur-Mer.
Foto: Robert F. Sargent
Reuters Roman Gazdík, Reuters
6. 6. 2009 14:19

Přesně před 65 lety otevřeli Spojenci druhou frontu v Evropě a podnikli invazi na pět pláží v severofrancouzské Normandii. Hitler dlouho považoval invazi za zastírací manévr a očekával vylodění Spojenců severněji u Calais. Jedním z důvodů byla nepřítomnost pravděpodobně nejschopnějšího amerického velitele - generála George S. Pattona.

 

Právě se děje

před 2 minutami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy