Východ Indonésie opět zasáhlo silné zemětřesení

Aktuálně.cz ČTK Aktuálně.cz, ČTK
24. 10. 2009 17:31
Silné otřesy se v zemi objevily už v pátek
Takové mohou být následky tsunami
Takové mohou být následky tsunami | Foto: Reuters

Jakarta - Východ Indonésie, souostroví Moluky, zasáhlo v sobotu silné zemětřesení. Jeho intenzita dosahovala kolem sedmi stupňů Richterovy škály.

Epicentrum bylo dvě stě kilometrů severozápadně od města Sumlaki v hloubce sto šedesát pět kilometrů.

Tamní úřady vydaly odpoledne varování před tsunami. Po vyhodnocení situace večer varování zrušily.

Silné otřesy se v zemi objevily už v pátek.

Připravujeme podrobnosti

Dvě zemětřesení  mimořádné síly už zasáhly Indonésii na konci října. Katastrofa postihla indonéský ostrov Sumatra. Zemřelo více než tisíc lidí a stovky dalších byly zraněny.

Předtím postihlo silné zemětřesení jihovýchodní část Peru.

Oblast Indonésie, ostrovního státu v jihovýchodní Asii, je tektonicky aktivní. Sopečné výbuchy, zemětřesení a tsunami jsou tam velmi časté.

O Vánocích 2004 způsobila obrovská přílivová vlna katastrofu, kterou nepřežilo přes dvě stě třicet tisíc lidí. Byla tam tehdy i řada českých turistů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy