V Mexiku objevili mrtvá těla v igelitových pytlích, nejspíš jde o členy gangu

ČTK ČTK
26. 5. 2018 23:17
U pytlů byl ručně psaný vzkaz pocházející od jiného z gangů. Jména zločineckých skupin nebyla zveřejněna, podle úřadů se ale zabývaly prodejem drog a ukradeného benzínu.
Ilustrační těla.
Ilustrační těla. | Foto: Reuters

Mexiko - Úřady ve státě Guanajuato v centrálním Mexiku oznámily nález sedmi mrtvých těl ve městě Salamanca. Podle všeho to vypadá, že jde o členy blíže neurčené zločinecké organizace, napsala v sobotu agentura AP.

Podle místního státního zástupce byly tři z obětí nalezených v pátek zastřeleny a byly již identifikovány. Další čtyři byly nalezeny v několika černých plastových pytlích na dvou místech. U pytlů byl ručně psaný vzkaz pocházející od jiného z gangů. Jména zločineckých skupin nebyla zveřejněna, podle úřadů se ale zabývaly prodejem drog a ukradeného benzínu.

Kriminalita v Mexiku loni výrazně vzrostla, počet vražd se podle vládní statistiky zvýšil oproti předchozímu roku o čtvrtinu. Celkem vyšetřovatelé loni otevřeli 25.339 případů vražd, což je nejvíce od roku 1997. Tragická statistika zahrnuje i řadu novinářů, jimž se stalo osudným informování o zločinech kartelů a jejich napojení na zkorumpované policisty či státní úředníky. Jen loni bylo v Mexiku zavražděno 12 novinářů.

 

Právě se děje

před 57 minutami

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy