V Kambodži zatkli pět cizinců, včetně Češky, kvůli drogám

ČTK ČTK
28. 12. 2016 7:20
Kambodžská policie v úterý zadržela pět cizinců, které obvinila, že v zemi nelegálně vyráběli drogy. Mezi zadrženými je i Češka, potvrdila Irena Valentová z českého ministerstva zahraničí. Šestadvacetiletá žena se podle mluvčí k činu přiznala, nyní je ve vazbě a hrozí jí vězení od dvou do pěti let. Zadrženým je od 26 do 52 let a vedle Češky jde o občany Ukrajiny, Finska, Ruska a Spojených států. Policie o víkendu v provinční metropoli Sihanoukvillu podnikla razii ve dvou domech, které patřily jednomu ze zadržených, a našla v nich vybavení na výrobu drog. Podle vyšetřovatelů skupina vyráběla především extázi.
Tablety extáze (ilustrační foto).
Tablety extáze (ilustrační foto). | Foto: Wikimedia Commons
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy